Facebook Google+ Twitter

Polska wspiera członkostwo Ukrainy w NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 16:45

Szef dyplomacji Radosław Sikorski zapewniał ministra spraw zagranicznych Ukrainy, że Polska wspiera aspiracje Kijowa do struktur euroatlantyckich. Wołodymyr Ohryzko przebywa z roboczą wizytą w Warszawie.

Sikorski podkreślił, że Ukraina jest największym krajem spośród tych, które objęte są unijnym Partnerstwem Wschodnim. Zaznaczył, że nasz kraj będzie zabiegał nie tylko o obniżki cen wiz dla Ukraińców, ale o dojście do ruchu bezwizowego między Ukrainą a całą strefą Schengen. Będziemy starać się także, by unijny rynek pracy był otwarty dla Ukraińców.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy dziękował za poparcie Polski. Zdaniem Wołodymyra Ohryzki, gdy Ukraina będzie w NATO i Unii, wzmocni to bezpieczeństwo europejskie.

W czasie rozmów pojawiła się kwestia przygotować do Euro 2012. Wołodymyr Ohryzko zapewniał, że jeśli chodzi o Ukrainę przebiegają one bez zakłóceń. Strona ukraińska buduje łącznie sześć stadionów, będą gotowe na czas, a dwa z nich są już właściwie wybudowane, wyliczał szef ukraińskiej dyplomacji.
Ministra spraw zagranicznych Ukrainy przyjął także prezydent Lech Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.