Facebook Google+ Twitter

Polska wspiera Ukrainę - w niekonwencjonalny sposób!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-29 02:10

Kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych ruszyła niezwykła akcja. Polacy robią zdjęcia, na których trzymają napisy zapewniające o ich wsparciu dla Ukraińców. Jest już ich ponad 50.

Od ponad dwóch miesięcy na Ukrainie trwają protesty, zapoczątkowane niepodpisaniem przez prezydenta Wiktora Janukowycza umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. W ostatnich dniach przybrały one na sile, oraz stały się sprzeciwem wobec całej władzy i łamaniu przez nią praw człowieka. Ukraińcy dokładnie tak jak kiedyś Polacy, walczą o swoje demokratyczne państwo, o swoje lepsze jutro.

Od samego początku mogą oni liczyć na wsparci zachodniego sąsiada - Polski. W całym kraju organizowane są zbiórki odzieży, lekarstw, pieniędzy. Nie brakuje również manifestacji oraz "EuroMajdanów". Jednak ta inicjatywa różni się od wszystkich. Na specjalnie przygotowanych kartkach, z hasłami "Jesteśmy są z Wami", czy "Wolna Ukraina", Polacy wyrażają swoją solidarność z narodem ukraińskim. Wszytko to dokumentują na zdjęciach, wrzucane na jednym z portali społecznościowych. Cała akcja ruszyła w niedzielę rano. Na obecną chwilę fotografii jest ponad 50 i ciągle przybywają. Wziąć udział może każdy - wystarczy aparat, internet i trochę dobrych chęci. Jak można zauważyć robią to wszyscy, bez względu na wiek, czy zawód. Są studenci, emeryci, młode dzieci.

Link do akcji: https://www.facebook.com/events/557633224333536/

(Marek Podraza)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.