Facebook Google+ Twitter

Polska wśród światowych liderów. Przed nami tylko Indie i Chiny

W połowie lat 70. XX wieku, Polska miała podobno ósme miejsce w świecie, pod względem rozwoju gospodarczego. Wtedy też nasz kraj rozwijał się szybko, niemal w każdej dziedzinie, dzięki kredytom zagranicznym. Teraz będziemy na III miejscu…

 / Fot. Wikimedia CommonsDzisiaj dotarła do nas wieść, że Polska ma szanse zająć trzecie miejsce w świecie, przed Indiami i Chinami. Nie jest to żaden żart, ani nawet dowcip. Pod tym względem Polskę wyprzedzają tylko Indie i Chiny. Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej pożądanych lokalizacji dla centrów nowoczesnych usług - dziennik.pl.

Zobacz - Biuro, zdjęcie ilustracyjne (Shutterstock) - dziennik.pl.

Według rządowej instytucji - Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), podległej ministrowi gospodarki - w naszym kraju działa aktualnie blisko 370 takich centrów. Zatrudniają one przeszło 130 tysięcy pracowników - podaje prezes PAIiIZ, Sławomir Majman.

Zdaniem prezesa, PAIiIZ pracuje obecnie nad 156 projektami inwestycyjnymi, z czego blisko 80 dotyczy tak zwanych "biznesów intelektualnych". Na pierwszym miejscu są projekty centrów nowoczesnych usług biznesowych. Prezes Sławomir Majman powiedział dziennikarzom, że wysokie miejsce zajmują też projekty naukowo-badawcze. Te ostatnie powinny szczególnie ucieszyć ośrodki akademickie, które borykają się z problemami finansowymi i zainteresowaniem przedsiębiorców, ich pracami naukowymi.

Na początku mijającego tygodnia poinformowano, że kolejne centrum dostarczania nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, powstanie w sierpniu w Katowicach. Najpierw znajdzie w nim pracę 400 osób, a do 2015 roku – zatrudni w sumie 2000 osób.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ) – działa 10 lat. Powstała w wyniku połączenia, w 2003 roku, dwóch instytucji: Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych i Polskiej Agencji Informacyjnej.

Do jej najważniejszych zadań należą: pozyskiwanie bezpośrednich inwestycji zagranicznych i zachęcanie przedsiębiorców zagranicznych do inwestowania w Polsce; szeroko rozumiana pomoc w wyszukiwaniu atrakcyjnych lokalizacji dla inwestycji;
fachowe doradztwo inwestorom na każdym etapie procesu inwestycyjnego; niezbędna pomoc przy interpretacji polskich przepisów i regulacji prawnych; zapewnienie inwestorom pełnego dostępu do informacji gospodarczych w Polsce.

Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pełni rolę Punktu Kontaktowego OECD, zajmuje się również kreowaniem pozytywnego wizerunku Polski w świecie oraz promocją polskich produktów i usług, poprzez organizację konferencji, seminariów i wystaw oraz wydawanie publikacji o tematyce ekonomicznej, z uwzględnieniem spraw polskich i organizację kampanii reklamowych, w tym bliską współpracę z mediami.

Jak się dowiadujemy - specjaliści, którzy poszukują pracy na Śląsku, mają dobre wieści. Wkrótce w Katowicach, jeden z najbardziej znanych koncernów świata, otworzy Centrum Dostarczania Usług. Zdaniem władz miasta, będzie to najważniejsze od lat wydarzenie gospodarcze w tym roku, w regionie. I po Wrocławiu - będzie to drugie takie centrum - w Polsce. Zagraniczna firma zapowiada bliską współpracę z lokalnymi uczelniami wyższymi, w tym m.in. z Politechniką Śląską i Uniwersytetem Śląskim.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jestem mile zaskoczony. Mam nadzieję, ze nie jest to powrót do osławionej gierkowskiej "propagandy sukcesu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

I nie tylko Stolicę ale cały świat nawiedzają klęski żywiołowe i dalej myślicie uczeni tego świata oskarżać człowieka,zapełniać wiezienia ,a nie znacie kto jest darczyńcą które rozpoczęły się od Smoleńska i na Warszawie narazi dziś się zakończyły.
I niech wam wiadomo będzie, że tym światem rządy sprawuje Szatan ,a jeżeli w to nie wierzycie to czemu uprawiacie taką wiarę która zalała morzem krwi ten świat i jęk cierpiących na stosach niewinnych ludzi. I dlatego uważam B, Pieronka za prawdziwego proroka, bo to co się dzieje na tej ziemi władzę objęli siły demoniczne o których wam wierzącym A,Paweł dokładnie opisał. I piszę ,że na moim grzbiecie od lat testują jakieś siły mnie nie zrozumiałe jak na króliku doświadczalnym, i dlatego nie oskarżam człowieka bo wszyscy jesteśmy pod ascezą i wiemy, że nic nie wiemy.
Jedyny człowiek z Krakowskiej drogówki przyznał mi, że to co ja mu opowiadam jest święte .Bo tego nie mógł dokonać człowiek. Wypadku na Autostradzie Krakowskiej
który był przy likwidacji tego karambolu.Tyle wypadków dzieje się na drogach i jak dzieci w hipnozie nie mogą tego rozszyfrować kto to robi. Ileż to razy jechałem samochodem w letargu i zawsze dojechałem na przeznaczone miejsce.Lubię oglądać TVN24
I tak dostojnych Panów podziwiam ,że dlaczego nie mogą rozeznać złe od dobrego.
Tyko taki Ochman ubliża Premierowi Polskiego rządu. że miejsc pracy nie morze dla Polaków stworzyć.Kto rozum zabrał człowiekowi i dlaczego? Premier Tusk dał światu taki dotkliwy Kryzys I Pis będzie go sądził po następnych wyborach. "Tylko już bez zemnie"
Co będzie za dwa lata to nie wiem czy bogowie wiedza ,a nie dopiero człowiek z ziemi stworzony i też przemawia, że SLD gdy będzie rządzić z Po "to tylko bez zemnie"
Na tym spektaklu Kawa na Ławę to tylko jeden człowiek posiada w sobie człowieczeństwo ,bo nie ubliża wypowiada się mądrze porostu (człowiek)Robert Kwiatkowski. A tak prócz redaktora to ludziki, pełno nienawiści i klekot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Upływa już sporo lat jak cały świat został nawiedzony przez kryzys.w mediach zaszumiał że winni ekonomiści. Posypały się na rządy obelgi, poniewaz powinni przewidzieć i zabezpieczyć się przed taką plagą jaklą ludzkość dostała,ale od kogo. I znów człowiek został posądzony nie przewidział takiej klęski która jak grom z jasnego nieba spadła na cały ten świat.I ja Stanisław na ten temat pisałem na forum,że tu nie zawinił człowiek.
Kto tam zwraca uwagę, że jakiś grafoman uwalnia człowieka ,że w tych nieszczęściach które się dzieją na tym świecie , nie ponosi winy człowiek.
W tym samym czasie gdzie jeszcze światu nie śniło się o kryzysie W radiu "Z" wystąpił 8/15 w kropce nad " i " u Moniki Olejnik Bi,Pieronek.I mówi tak Pani redaktor, coś się będzie dziać niedobrego na ziemi ponieważ duchy czy (demony) z górnych przesączeni obniżyły się do ziemi" Pani Monika pyta "To dlaczego biskupi nie ogłoszą tak ważnej sprawy." " Nie możemy bo by mogła powstać panika." I pytam się czemu taki prorok,a jest nim,bo przepowiedział prawdę został odesłany na emeryturą, Upłynęło od tego czasu pięknych parę lat i nie mogę tego potwierdzić czy wszystkie słowa B, Pieronka spamiętałem dokładnie Tylko ,że Uważam, tą wspaniałą Panią,że posiada mądrość bogów
Myślę o Pani M,Olejnik to powinna pamiętać każde słowo które wypowiedział B,Pieronek.
I od tego czasy na tą ziemie sypią sie plagi za plagą natóra robi spustoszenie i niech Prokuratura oskarża mieszkańców Warszawy że nie przewidziała takiej klęski która nawiedziła Stolicę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra wiadomość .
Szkoda,że takie małe zainteresowanie . Niektórych pewnie to smuci .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.