Facebook Google+ Twitter

Polska. Wybiórcza równość wobec prawa, także w podatkach?

Posłowie mają niespełna 31 tys. zł kwoty wolnej od podatku (niektórzy tłumaczą, że to tylko diety, ale jak w takim razie wytłumaczyć że najbiedniejszym nawet zasiłki, MOPR wlicza do dochodów). Obala to konstytucją normę równości wobec prawa

Premier Morawiecki tłumaczy, że to dlatego iż parlamentarzyści ciężko pracują . Zapomina jednak, że to my (ich suwereni) równie mocno harujący Polacy, utrzymujemy posłów i senatorów. Nawet ci, którzy najmniej zarabiają oraz emeryci i renciści. Finansowanie partii, spadło również na nasze barki.

Mój brat Zdzisław (wykształcenie wyższe techniczne) twierdzi, że dałby radę z powodzeniem zastąpić każdego posła, ale każdy poseł nie zastąpiłby nawet mnie w mojej fizycznej pracy. Dlatego teza o ciężkiej pracy posłów, nie pokrywa się z prawdą. Szczególnie gdy na reportażach telewizyjnych z obrad sejmu, widać pustą salę sejmową (oprócz osób prowadzących obrady). Niby posłowie są na odbywających się w tym samym czasie komisjach? (ale czy na pewno) i biorą podwójne wynagrodzenie za udział w obradach i w komisjach.

Ani posłowie, ani rząd, ani prezydent nie mają szacunku dla swojego suwerena - społeczeństwa. Nowa ustawa podwyższająca kwotę wolną od podatku do 6,6 tys. tylko dla zarabiających do 11 tys. rocznie jest okradaniem uczciwie pracujących (płaca minimalna 2 tys. zł x 12 miesięcy = 24 tys. zł) z ciężko zarobionych pieniędzy na rzecz nierobów, złodziei i czarnej strefy (bo kto wyżyje za 550 zł miesięcznie). Prezydent też dał wielką plamę, podpisując ten akt.

Według rządowych obliczeń około 3 milionów Polaków nie będzie musiało płacić fiskusowi (nie wiadomo, ilu nie płaciło dotychczas). W efekcie do budżetu ma trafić około miliarda złotych mniej?. Jednak nie mobilizuje to władz do oszczędności. Polska będzie już po raz trzeci gospodarzem światowej konferencji dotyczącej ochrony środowiska. Kosztuje to nas 160 milionów złotych. Bogate kraje choć ich na to stać, nie palą się do wydawania społecznych pieniędzy, tylko u nas kasa na takie ekstrawagancje, zawsze się znajduje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

6600zł:12miesiecy=550zł. Zwolnienia od podatku na pewno nie obejmą osób normalnie pracujących. Trudno więc uwierzyć rządowym obliczeniom, że około 3 milionów Polaków nie będzie musiało płacić fiskusowi, w czego efekcie do budżetu ma trafić około miliarda złotych mniej. To chyba wolne żarty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dochodem, miały być tylko te wynagrodzenia i uzyskane świadczenia, które wlicza się do podatku?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.