Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1. Wreszcie zwycięstwo !

W zakończonym przed chwilą meczu pomiędzy reprezentacją Polski, a Wybrzeżem Kości Słoniowej. Polacy wygrali po dwóch golach Roberta Lewandowskiego i jednym Ludovica Obraniaka 3-1. Goście odpowiedzieli tylko bramką zdobytą przez Gervinho.

Zakończył się mecz towarzyski reprezentacji Polski z drużyną Wybrzeża Kości Słoniowej, rozgrywany na stadionie Lecha w Poznaniu.

Zaraz po pierwszym gwizdku ładną akcję prawą stroną boiska, przeprowadził Jakub Błaszczykowski, jednak jego strzał zablokowali obrońcy WKS. W pierwszym kwadransie była to jedyna akcja godna uwagi. To uśpiło czujność rywala biało-czerwonych i w 19. minucie Robert Lewandowski po przepięknym podaniu Adama Matuszczyka umieścił piłkę w siatce.

Po zdobyciu bramki Polacy nieco oddali pole gry rywalom, a ci postraszyli nieco Łukasza Fabiańskiego strzałami Tiote i Keity, ale pierwszy nie trafił w bramkę, a drugi został zatrzymany przez bramkarza Arsenalu.

W 32. minucie fatalnie skiksował Wojtkowiak, i do piłki dopadł Eboue, jednak i tym razem prawdziwą klasę pokazał były golkiper Legii Warszawa.

Chwile później znakomitym rajdem popisał się Błaszczykowski, jednak jego strzał minimalnie przeszedł obok słupka.

Następne minuty upłynęły pod znakiem błędów jednej i drugiej drużyny, a Gervinho, który próbował strzału znów nie zdołał trafić w światło bramki.

Gdy wydawało się że końcówka pierwszej połowy nie przyniesie już żadnych emocji Gervinho wykorzystał zamieszanie w polu karnym Polaków i zdobył wyrównującą bramkę.

Pierwsza połowa to wyrównana gra obu drużyn, a wynik remisowy jest odzwierciedleniem postawy obu reprezentacji grających w Poznaniu.

W przerwie żaden z selekcjonerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian.

W 50. minucie Matuszczyk potężnym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza rywali, jednak piłka poszybowała nad bramką.

54. minuta i pierwsza zmiana w ekipie gości. Z boiska schodzi Eboue, za niego na placu gry pojawił się Romaric.

Znów rywali postraszył Matuszczyk. Jego strzał głową minimalnie przeleciał nad bramką.

Groźną akcję lewą stroną przeprowadził Keita, jednak ostatecznie Polscy obrońcy zdołali wybić piłkę.

Pierwszy kwadrans, drugiej połowy to okres minimalnej przewagi Polaków, jednak rywale z Afryki raz po raz próbowali przeprowadzić jakąś groźniejszą akcję. Na szczęście dla biało-czerwonych żaden z ataków graczy WKS nie zagroził na poważnie Łukaszowi Fabiańskiemu.

Wzmaga się doping ok. 40 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie przy Bułgarskiej. Gromkie "Jeszcze jeden" podziałało na Polaków i niewiele brakowało by Robert Lewandowski zdobył drugą bramkę w tym meczu. Lepszy jednak okazał się Yeboach, ale golkiper gości ucierpiał przy tej interwencji. Po krótkiej interwencji sztabu medycznego, zawodnik może kontynuować grę.

2-1 !!! Ludovic Obraniak. Pomocnik OSC Lille uderzał z rzutu wolnego. Gdy wydawało się, że będzie dośrodkowywał, piłka po jego strzale wpadła prosto do bramki rywali.

Jest to kolejny wielki mecz Obraniaka.

71. minuta. Dumbia zmienia Keitę.

72. minuta. Franciszek Smuda decyduje się na pierwszą zmianę. Paweł Brożek dostaje swoją szansę zmieniając Adriana Mierzejewskiego.

Mocnym akcentem chciał zaznaczyć swoją obecność Brożek. Przeszkodził mu w tym sędzia liniowy, który (słusznie) odgwizdał spalonego.

Znów okres spokojnej gry. Kilka ładnych podań wymienili gracze z Afryki, jednak nasi obrońcy zdołali odebrać im piłkę.

GOOOOOOLLL !!! Robert Lewandowski ! 3-1
To była podręcznikowa kontra Polaków. Znakomitym, prostopadłym podaniem, Matuszczyk uruchomił Lewandowskiego, a ten podwyższył wynik, na 3-1 !

84' minuta. Zmiana w polskiej Ekipie. Z boiska chodzi Lewandowski, który zaliczył wspaniały powrót na Bułgarską, a zarazem potwierdził, że na tą chwile w kadrze jest napastnikiem nr 1. Byłego gracza Lecha kibice żegnali gromkim "Dziękujemy !" Za Lewego wszedł Borysiuk, który tym samym zadebiutował z orłem na piersiach.

Z trybun słychać Mazurka Dąbrowskiego, kibice w Poznaniu zdają bawić się świetnie, ale trudno się dziwić. Na 3 minuty przed upływem regulaminowego czasu gry prowadzimy z 19 drużyną w rankingu FIFA.

Zmiany w obu ekipach. Fae za Yaya Toure. Schodzi z boiska także Obraniak, którego zastąpił Euzebiusz Smolarek. To był wielki mecz Ludo, a kibice także i jemu podziękowali za wspaniałą grę gromkimi brawami.

Arbiter Masaki Toma Lemoto dolicza 4 minuty.

Jeszcze jedna zmiana w ekipie gości. Angoua wchodzi za Tiote.

Hubert Wołąkiewicz za Matuszczyka

Koniec !!! Zwycięstwo stało się faktem ! 3-1 z silnym rywalem, co ważne po dobrej grze i skutecznych akcjach ofensywnych.

Polacy znakomicie zagrali w drugiej połowie, choć trzeba przyznać, że w pierwszej odsłonie nie ustępowali rywalom. Znakomitą partię od początku rozgrywał Robert Lewandowski, a kapitalnymi asystami popisali się Obraniak i Matuszczyk. Pierwszy z nich zaimponował także przy rzucie wolnym, który w dość niekonwencjonalny sposób zamienił na bramkę. Na słowa uznania zasłuzył także Łukasz Fabiański, zwłaszcza za pierwszą połowę. W drugiej golkiper Arsenalu nie miał już tyle pracy.

Minusem jest wciąż postawa obrońców, którzy nie popisali się przy stracie gola. Bramka zdobyta przez Gervinho była wynikiem niezdecydowania polskiej defensywy.

Pamiętać należy jednak, że jeszcze kilka tygodni temu marzyliśmy o zdobyciu bramki, później o wygranej. Teraz ograliśmy finalistę ostatniego mundialu, który wystąpił w prawdzie bez swej największej gwiazdy- Didiera Drogby, ale większość pozostałych piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej gra na co dzień w mocnych klubach, silnych lig europejskich.

Składy w jakich obie reprezentacje rozpoczęły mecz :

Polska: Fabiański-Piszczek, Jodłowiec, Wojtkowiak, Sadlok, Matuszczyk, Murawski, Błaszczykowski, Obraniak, Mierzejewski, Lewandowski

Wybrzeże Kości Słoniowej: Yeboah-Zokora, Boka, Bamba, Demel, Eboue, Yaya Toure, Tiote, Gervinho, Keita, Bonny