Polska wygrała z RPA, Stadion Narodowy odczarowany!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2012-10-12 23:51

Sprawdzian generalny przed meczem z Anglią zdany. Stadion Narodowy został odczarowany bramką rezerwowego Marcina Komorowskiego w 82. minucie meczu. Z dobrej strony pokazał się jeden z zastępców Jakuba Błaszczykowskiego, Paweł Wszołek.

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiTen mecz był pojedynkiem nr 2 między Polską i RPA. Pierwszy raz zagraliśmy z Republiką Południowej Afryki w 2009 roku i wtedy ulegliśmy 0:1. W piątek w Warszawie zespół gospodarzy MŚ 2010 testował naszą kadrę przed arcyważnym meczem z Anglią, który zostanie rozegrany 16 października.

Piątkowy mecz można nazwać mianem "pojedynku skrzydłowych", gdyż właśnie ten mecz miał wskazać zastępcę kontuzjowanego Błaszczykowskiego. Przez pierwsze 45 minut grał Paweł Wszołek.

Po pierwszych kilku minutach można było przyznać, że zawodnik Polonii Warszawa to dobry wybór selekcjonera. Pomimo problemów z mięśniem czworogłowym uda, pokazał swój talent.

Po pierwszej połowie Polska mogła wygrywać 3:0, gdyż po dobrych dośrodkowaniach Wszołka gole powinni zdobyć Artur Sobiech i Arkadiusz Piech.
W meczu pewnie grał też Grzegorz Krychowiak, środkowy pomocnik może być pewny wyjściowej jedenastki w meczu z Anglią, ponieważ pokazał, że potrafi zabrać piłkę w defensywie i szybko przejść do ofensywy. Z kolei na lewej pomocy znakomicie zagrał Kamil Grosicki, który może się pochwalić akcją z 66. minuty, gdy doskonale zagrał do Waldemara Soboty.

Mimo, że na trybunach było 45 tys. widzów, to było trochę za cicho. We wtorek ma być komplet publiczności - czytamy na onet.pl.