Polska wygrała z Serbią 1:0

Polacy grali po raz trzeci z Serbią. Nasza reprezentacja wygrała 1:0 po golu Rafała Boguskiego.

Po meczu.

Reprezentacja Polski wygrała w bardzo pożytecznym meczu towarzyskim. Leo Beenhakker mógł sprawdzić kilku wartościowych graczy wyróżniających się w naszej lidze. Kibiców może cieszyć, iż za sprawą Sebastiana Tyrały może odwrócić się niemiła dla nas tendencja. Do tej pory większość graczy polskiego pochodzenia grających w Niemczech wybierała kadrę naszych zachodnich sąsiadów. Sebastian wybrał grę z orzełkiem na piersi.

"Polska liga jest dobra by się rozwijać" - mówi w wywiadzie dla TVP Rafał Boguski.

90 min +3 Róg dla Serbów. Znów niebezpiecznie jednak Przyrowski popisuje się wspaniałą obroną wybijając piłkę w bok. Po tej obronie sędzia kończy mecz.

90 min +3 Rzeźniczak spokojnie pozwolił piłce opuścić boisko.

90 min +2 Niezwykle groźny strzał zza pola karnego Serbów. Przyrowski jednak broni.

90 min.+2 Kolejna ładna akcja Zielińskiego.

90 min. Ładna akcja Polaków zaczęta przez Zielińskiego. Po niej kontratak rywali.

Sędzia dolicza 3 minuty.

89 min. Płaski strzał Pawłowskiego z pola karnego ale bez problemu dla bramkarza.

86 min. Wolny dla Polaków. Strzelał Krychowiak ale prosto w mur, po czym Polacy tracą piłkę.

83 min. Groźnie strzelali z bliska Serbowie. Rozpoczynamy od bramki.

81 min. Dwie zmiany w naszym zespole. Schodzi strzelec bramki Boguski. Oddaje opaskę kapitana Zahorskiemu. W jego miejsce Adam Danch, piłkarz Górnika Zabrze. Schodzi także Małkowski a w jego miejsce kolejny debiutant Michał Zieliński, gracz Polonii Bytom. Co ciekawe Zieliński posiada oprócz polskiego także niemieckie obywatelstwo. Limit zmian w polskiej kadrze wykorzystany.

80 min. Polacy powalczyli o piłkę na połowie Serbów co umożliwiło strzał Krychowiakowi. Jednak bez powodzenia.

78 min. Piękny strzał Boguskiego zza pola karnego i równie ładna obrona Stojkovia

76 min. Pawłowski miał czas i miejsce ale uderzył zbyt słabo by pokonać Stojkovicia, bramkarza Serbii.

73 min. Ładna akcja Pawłowskiego. Napastnik 1-ligowego Zagłębia Lubin pociągnął parę metrów do przodu z piłką. Obrońca Serbów wybił mu piłkę na róg. Korner kończy się niegroźnie dla naszych rywali.

68 min. Niebezpiecznie pod naszą bramką. W pole karne wbiega Mrda lecz Przyrowski wybija na róg, po którym następuje strzał rywali. Piłka mija jednak bramkę o kilka metrów.

67 min. Za Janczyka wchodzi Zahorski.

64 min. Strzał Butardżicia z daleka. Niecelny.

58 min. Zmiana w reprezentacji rywali. Schodzi Bogunović, wchodzi Jevtić.

56 min. Trzy zmiany w naszej reprezentacji: schodzi Tyrała, wchodzi Pawłowski. Schodzi Łukasiewicz wchodzi Krychowiak, schodzi Celeban wchodzi Rzeźniczak.

56 min. Żółta kartka dla piłkarza z Serbii.

52 min. GOOOLL dla Polski. Rafał Boguski lobuje bramkarza Serbów i prowadzimy z Serbami. To pierwszy gol Rafała w reprezentacji.

51 min. Błąd w ustawieniu naszych graczy i groźny strzał Serbów, po którym róg dla piłkarzy z Bałkanów.

48 min. ładny strzał z 20 paru metrów Butardżicia i róg dla rywali. Jodłowiec wybija na aut.

46 min. 2 połowa rozpoczęta. Polacy bez zmian. Dwie zmiany w reprezentacji Serbii.

Przerwa. Bez bramek. Polacy mieli więcej szans lecz brakowało szczęścia.

45 min. +2 Róg dla Serbów i strzał rywali. Przyrowski łapie piłkę.

44 min. Groźny atak Bogunovicia. Na szczęście szybszy jest Przyrowski.

38 min. Wolny dla Serbów po faulu. Dośrodkowuje Miljas, ale niecelnie. Rozpocznie Przyrowski od bramki.

37 min. Żółta kartka dla Łukasiewicza.

36 min. Boguski z wolnego i było blisko bramki dla nas. Po nim róg dla nas i kontratak Serbów.

35 min. Żółta kartka za faul dla piłkarza Serbii Aleksicia

34 min. Zmiana u Serbów. Wchodzi Nemanja Pejcinjović.

34 min. Strzał z ponad 20 metrów Komorowskiego.

33 min. Atak Serbów, ale Polacy przejmują piłkę, kontrują. Strzela Łukasiewicz i róg.

32 min. Szarża Janczyka, ale piłka odskoczyła za daleko i golkiper pewnie łapie futbolówkę.

28 min. Ładna akcja Boguskiego z Janczykiem. Ten drugi próbował strzelać, ale zderzył się z obrońcą rywali.

21 min. Kolejny atak biało-czerwonych lewą stroną. Kontra Serbów przerwana wybiciem piłki na aut. Po niej Serbowie dalej atakują. Kończą bardzo niecelnym strzałem.

18 min. Atak Serbów i faul. Polacy zaczynają od wolnego.

14 min. Janczyk najpierw źle sobie wypuścił piłkę by potem dobiec do niej, wywalczyć ją a następnie oddać niecelny strzał na bramkę rywali.

11 min. Wolny dla Polaków po faulu. Po nim ładny strzał z woleja Boguskiego. Piłka mija bramkę.

11 min. Wrzut Celebana z autu w pole karne i Serbowie mieli problemy z wybiciem piłki.

10 min. Zagranie Małkowskiego do nikogo.

9 min. Boguski próbował dogrywać do Janczyka, ale za mocno.

6 min. Atak Serbów ale Polacy przejmują piłkę. Piłka na połowie naszych dzisiejszych rywali. Faul Polaków i Serbowie zaczynają od wolnego.

3 min. Komorowski od rzutu z autu. Rozegranie z Małkowskim, ale niestety spalony.

1 min. Spotkanie rozpoczęte.

Przed spotkaniem:

Skład Polaków:
Sebastian Przyrowski - Piotr Celeban, Tomasz Jodłowiec, Piotr Polczak, Marcin Komorowski - Sebastian Tyrała, Antoni Łukasiewicz, Łukasz Trałka, Rafał Boguski (k), Maciej Małkowski - Dawid Janczyk.

Wiadomo już więc, że Sebastian Tyrała zadebiutuje w naszej kadrze. Zagra także w końcu Dawid Janczyk. Trener na razie sadza na ławce rezerwowych innego ze "stranieri": 18-latka Grzegorza Krychowiaka.

Na mecz nie zostali powołani w związku z obowiązkami w Pucharze UEFA gracze Lecha Poznań.

Leo Beenhakker powołał na mecz graczy perspektywicznych. Za 4 lata mogą być podstawowymi graczami naszej kadry na mistrzostwach Europy w Polsce i Ukrainie.

W meczu można dokonać 6 zmian.

Spotkanie sędziuje Selcuk Dereli z Turcji. Widzów brak. Słychać to co piłkarze mówią do siebie.