Facebook Google+ Twitter

Polska wystawa na EXPO 2008 sukcesem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-02 08:31

Komisarz udziału Polski w EXPO 2008 Maciej Pawlicki uważa, że ekspozycja naszego kraju w jest wielkim sukcesem. Dotychczas pawilon polski w Saragossie odwiedziło 200 tys. osób.

W opinii gościa Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, popularność polskiej ekspozycji na EXPO jest wynikiem doświadczeń wyniesionych z poprzednich wystaw. Zdaniem Macieja Pawlickiego polski pawilon jest daleki od "nieskutecznego dydaktyzmu", który bardzo często jest cechą innych wystaw. W opinii gościa Sygnałów Dnia, osoba zwiedzająca wystawę nie jest na siłę indoktrynowana. Jak dodał, jej twórcom zależało na stworzeniu "emocjonalnej więzi" z widzem, aby skuteczniej dotrzeć do niego.

Maciej Pawlicki jest zdania, że wystawa w Saragossie udowadnia, iż Polacy są w stanie tworzyć rzeczy piękne i twórcze. Komisarz udziału Polski w EXPO 2008 ma nadzieję, że przez wystawę zmienia się wizerunek naszego kraju zagranicą. Maciej Pawlicki uważa, że szansa na zorganizowanie wystawy Expo w naszym kraju pojawi się około 2018 - 2020 roku. Polską wystawę na EXPO 2008 można zwiedzać do połowy września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.