Facebook Google+ Twitter

Polska wystawa w Dehli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-04 14:43

W New Delhi otwarto wystawę prac polskich grafików. Jest ona częścią Międzynarodowego Festiwalu Sztuki, który rozpoczął się w stolicy Indii.

Delhijski Międzynarodowy Festiwal Sztuki odbywa się po raz trzeci. Uczestniczą w nim artyści z dziewięciu krajów świata oraz z Indii. W ramach festiwalu przewidziano dziesiątki wystaw, przedstawień, projekcji filmowych.

"Drogi wyobraźni" to tytuł ekspozycji, przedstawiającej prace dwudziestu młodych polskich grafików. Zostały one wykonane przy użyciu wielu technik. Artur Lompart, radca w ambasadzie polskiej w New Delhi podkreśla, że prace i pokazują pełne spektrum tego, co najnowsze w młodej fali polskiej grafiki współczesnej. Prace polskich artystów są prezentowane w prestiżowej galerii w centrum New Delhi.

Dyrektor Delhijskiego Festiwalu Sztuki Prathiba Prahlad, odnosząc się do wystawy naszych grafików, wyraziła przekonanie, że związki pomiędzy Indiami i Polską będą coraz silniejsze w wyniku kontaktów kulturalnych, które oba kraje starają się budować.

Po zakończeniu delhijskiego Festiwalu ekspozycja prac młodych polskich grafików zostanie pokazana także w innych miastach Indii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.