Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Wywiad z Aleksandrem Gudzowatym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 07:19

Dziennik "Polska" publikuje wywiad z Aleksandrem Gudzowatym, dyrektorem firmy Bartimpex, która zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży gazu.

Biznesmen uważa, że Moskwa konsekwentnie uzależnia Polskę od siebie, a kwestią czasu jest, kiedy Rosjanie pozbawią nas udziałów w firmie EuRoPol Gaz, która kontroluje transport gazu przez rurociąg jamalski.

Zdaniem Aleksandra Gudzowatego polscy politycy, w tym wicepremier Waldemar Pawlak, nieudolnie negocjują z Rosją sprawę przesyłu gazu do naszego kraju. Według niego Pawlak i premier Donald Tusk działają przeciw interesowi Polski i na takie zachowanie nie mają mandatu społecznego. Przedsiębiorca jest zdania, że polscy politycy czynią to z tego samego powodu, dla którego w XVIII polscy możnowładcy uzależniali się od Rosji, co - jak przypomina - zakończyło się Targowicą.

Dyrektor Bartimpeksu przekonuje, że sposobem na niezależność energetyczną Polski jest wybudowanie rurociągu Bernau-Szczecin. Przypomina, że kolejne rządy się nie zgadzały na jego budowę i dodaje, że działania te były wbrew interesowi Polski. Aleksander Gudzowaty mówi też, że wszystkie dotychczasowe projekty w tym dywersyfikacja dostaw gazu poprzez kontrakty z Norwegami były wirtualne. Biznesmen krytykuje również projekt dostaw gazu z Kataru sugerując, że jest on nierealny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.