Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Wywiad z Radosławem Sikorskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 07:37

Zdaniem ministra spraw zagranicznych, rezygnacja z rozmieszczenia elementów tarczy rakietowej w Polsce nie zmienia podejścia USA do naszego kraju - czytamy w dzienniku "Polska". Gazeta publikuje wywiad z Radosławem Sikorskim.

Szef polskiej dyplomacji uważa, że decyzja amerykańskiego prezydenta jest lepsza dla naszego kraju niż budowa tarczy. "W miejsce poprzedniego systemu proponowany jest system rozproszony, o szerszym zasięgu działania, zarówno w sensie terytorialnym, jak i neutralizacji potencjalnych zagrożeń" - tłumaczy Radosław Sikorski.

Szef MSZ wywiadzie z dziennikiem "Polska" odpiera zarzuty, że brak amerykańskiej instalacji w naszym kraju jest wynikiem złych negocjacji polskiego rządu. Jako przykład podaje Czechy, które choć umowę podpisały rok wcześniej niż Polska również nie będą gościć na swoim terytorium amerykańskiego systemu obronnego.

Radosław Sikorski przytoczył słowa amerykańskiego prezydenta. Barack Obama miał stwierdzić, że "sposób prowadzenia negocjacji przez stronę polską pokazuje żywotność sojuszu". Zdaniem Sikorskiego strona amerykańska szanuje tych, którzy dbają o swoje własne interesy i umieją negocjować.

Cały wywiad z Radosławem Sikorskim w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.