Facebook Google+ Twitter

Polska? Za droga dla nas i turystów

Szalejące ceny w naszym kraju z pewnością odczuł już każdy. Dziś codzienne podstawowe zakupy to minimum 30 zł dziennie.

Z pewnością ostatnio czytaliście o Krakowie, który staje się drogi dla turystów i jest tam ich coraz mniej. Nie ma się co dziwić bo dziś do kawiarni mogą wybrać się tylko najbogatsi Polacy, a ceny przekraczają te w Czechach czy Francji. Dziś nad polskim morzem w sezonie za 3 zł możemy kupić trzy (sztuki!) śliwki. Śmieszne, ale prawdziwe. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Jak tak dalej pójdzie to nad morze, czy w Tatry będą się wybierać tylko ludzie z listy najbogatszych Polaków. Oczywiście przesadzam, ale - niestety - jesteśmy drogim krajem.

Coraz więcej aut / Fot. Łukasz GonciarzPobijamy kolejny rok z rzędu w liczbie sprowadzonych samochodów z Zachodu; taniej kupimy samochód za granicą. W całym 2007 r. sprowadzono 994.564 auta, o 21,8 proc. więcej niż rok wcześniej. A jednocześnie ceny paliwa biją rekordy, co by wskazywało, że jesteśmy bogatym krajem.

Opublikowano stan zadłużenia Polaków. Wszyscy żyją na kredyt, jesteśmy wręcz biedni. Ceny wyjazdów wakacyjnych przekraczają ceny w kurortach nad Morzem Śródziemnym. Tylko tam pogoda jest gwarantowana, a u nas... Polska nie jest już atrakcyjna dla turysty z zagranicy. Drogie morze / Fot. Łukasz GonciarzCena za nocleg w prywatnym domku bez wyżywienia to 55 zł za osobę, a jeszcze niedawno było to 30 zł.

Według badań Pentora, które przytacza nowy "Przegląd", na urlop wyjechało/wyjedzie w tym roku ledwie 30 procent z nas. Niestety, prognozy są niedobre prawdziwa "drożyzna" ma dopiero do nas przyjść pod koniec roku.

Dane ze stron: http://www.pentor.pl/main.xml i www.samar.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

to prawda, drogo szczególnie w sezonie, trzeba kombinować, a najlepiej za granicę, to da naszym do myślenia, że jeśli chcą aby ktośich odwiedzał, to muszą coś zmienić, ale 3 dyszkoi na podstawowe zakupy? zsależy na ile osób, w jakim sklepie i czy z najwyższych czy najniższych półek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogo, drogo w tej naszej Polsce. :)
(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.