Facebook Google+ Twitter

Polska zadowolona z przebiegu szczytu w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 07:27

Unia Europejska solidarna w walce z kryzysem - to wspólne przesłanie nadzwyczajnego szczytu w Brukseli. Udało się uniknąć konfliktów, co więcej zakończone zostały gorące spory, zwłaszcza na linii Francja - Czechy. Z przebiegu szczytu zadowolona jest Polska.

Warszawa stała na czele grupy z naszego regionu, która głośno protestowała przeciwko tendencjom protekcjonistycznym w Europie Zachodniej, przeciwko planom wsparcia własnych gospodarek kosztem innych. Solidarna odpowiedź całej Unii w tej sprawie ucieszyła premiera Donalda Tuska. „Wszyscy bez wyjątku zgodzili się, że protekcjonizm to nie jest lekarstwo na kryzys" - mówił szef rządu.

Chcemy Europy bez barier - podkreślał z kolei czeski premier Mirek Topolanek, po czym dodał - „Nie stwierdziliśmy na razie żadnego przypadku protekcjonizmu gospodarczego w Unii Europejskiej". Te słowa to ukłon w stronę Nicolasa Sarkozy'ego z którym jeszcze niedawno Mirek Topolanek toczył ostry spór. Teraz czeski premier winą za konflikt obarczył media, zapewniał o porozumieniu i pokazywał spinki do mankietów, które dostał w prezencie od francuskiego prezydenta. Choć i Paryż też spuścił z tonu i zrezygnował z pomysłu wsparcia tylko tych koncernów samochodowych, które utrzymają produkcję w kraju i nie będą przenosić jej za granicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.