Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17389 miejsce

Polska zajęła 6 miejsce w II Mistrzostwach Świata w Sudoku

Polska drużyna zajęła 6 miejsce w II Mistrzostwach Świata w Sudoku, rozegranych w dniach 28 - 31 marca 2007 roku w Pradze. W klasyfikacji drużynowej do ostatniej chwili trwała walka o brązowy medal.

Na mistrzostwach w 8 rundach zawodnicy mieli do rozwiązania ponad 70 zadań – różnych wariantów sudoku. Najlepsi z Polaków, którzy znaleźli się w pierwszej dwudziestce to: 15. Łukasz Bożykowski i 17. Jan Mrozowski.- Łukasz Bożykowski sprawdza swoje rozwiazania tuż przed ich oddaniem" alt="„Ostatni rzut okiem”
- Łukasz Bożykowski sprawdza swoje rozwiazania tuż przed ich oddaniem" src="http://d.wiadomosci24.pl/g2/5a/0d/e2/23746_1175595963_bd86_d.jpeg?id=26019-2" class="ilustracjaLewa" />


Warto zaznaczyć, że w drugiej rundzie Jan Mrozowski zajął 2. miejsce, a w czwartej był 3., za każdym razem pokonując większość uczestników finałowej rozgrywki.
Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca:
25. Michał Karwański
46. Tomasz Krajewski
78. Kamil Krasuski
102. Jacek Kozicki

W tym roku polskiej ekipie zabrakło niespełna 150 punktów do tego, by stanąć na podium w klasyfikacji generalnej, a następną Turcję wyprzedziliśmy o prawie 200 punktów. – Jest oczywiste, że jeśli nasza czołówka potrenuje sudoku przez najbliższy rok to na następnych mistrzostwach będzie mogła pokusić się o medale – zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej – mówi Jacek Szczap, prezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier i łamigłówek SFINKS i organizator polskiej reprezentacji w sudoku.Jan Mrozowski w oczekiwaniu na kolejną rundę mistrzostwa

W mistrzostwach wzięło udział 140 osób z 32 krajów. Zwyciężyła Japonia przed USA i Czechami. Najlepszy zawodnikiem okazał się ostatecznie 27-letni student z chemii z Harvardu – Thomas Snyder.


Aby rozwijać swoje umiejętności należy przede wszystkim trenować. Jak mówi Jacek Szczap: - Najważniejsze jest rozwiązywać, rozwiązywać i jeszcze raz rozwiązywać. Jak najwięcej zadań, jak najtrudniejsze, jak najszybciej. Nasi reprezentanci będą trenować w każdym miejscu i o każdej porze dzięki kalkulatorom graficznym, które otrzymaliśmy od Polska ekipa - od lewej: Jan Mrozowski, Michał Karwański, Kamil Krasuski, Jacek Szczap, Łukasz Bożykowski, Jacek Kozicki i Tomasz Krajewskisponsora, na których... można rozwiązywać sudoku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.