Facebook Google+ Twitter

Polska zarobi dzięki inwestycjom NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 07:37

Polska negocjuje z NATO rozpoczęcie kolejnych inwestycji w infrastrukturę - ustaliła "Rzeczpospolita". Według gazety do 2014 roku polskie firmy zarobią na budowach Sojuszu w kraju grubo ponad 3 miliardy złotych.

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że chodzi o wyposażenie lotnisk w Powidzu, Łasku i Mińsku Mazowieckim w nowe instalacje zwiększające zdolności logistyczne i obronne baz. Negocjatorzy Zakładu Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w MON przekonują też NATO do stworzenia w Bydgoszczy batalionu łączności do obsługi instytucji obronnych koalicji. Dziennik podkreśla, że przyszłe inwestycje to szansa dla firm. Sojusz rzetelnie płaci za wykonaną robotę, ale też skrupulatnie rozlicza własne inwestycje.

"Rzeczpospolita" dodaje, że choć atlantycka koalicja rozpoczęła właśnie dyskusję nad oszczędniejszym gospodarowaniem środkami, to Polska pozostanie największym placem budowy NATO. Na przedsięwzięcia służące tworzeniu infrastruktury dla przyjęcia wojskowej pomocy sojusz już wydał u nas ćwierć miliarda euro, obecnie planowane inwestycje opiewają na kolejne 750 milionów euro.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.