Facebook Google+ Twitter

Polska ze wschodem czy z zachodem?

31 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Klub Obywatelski pod hasłem: “Polska ze wschodem czy z zachodem?”

 / Fot. Patryk Stępień31 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Klub Obywatelski pod hasłem: “Polska ze wschodem czy z zachodem?” Do udziału w debacie, odbywającej się w Muzeum w Częstocicach, zostali zaproszeni: Poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz, były Senator prof. Stanisław Żak i redaktor Jacek Żakowski.

Mowa była o historii naszego Państwa i o tym, w którym kierunku obecnie zmierzamy. Eksperci co prawda próbowali rozwiewać wątpliwości uczestników, natomiast debata nie narzuciła jednej, konkretnej odpowiedzi na pytanie Polska ze wschodem czy z zachodem. Prof. Stanisław Żak próbował przekonać, że płynie w nas europejska krew, że mimo wszystko jesteśmy i czujemy się obywatelami Unii Europejskiej, zaś redaktor Jacek Żakowski przywoływał argumenty z historii, które opowiadały się jednak za wschodem. Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz stwierdziła, że jesteśmy między wschodem a zachodem, nie tylko geograficznie.

Spotkania Klubów Obywatelskich, odbywające się w całej Polsce, to świetna okazja do rozmowy z politykami i nie tylko, o obecnej sytuacji w Państwie i bieżących wydarzeniach. Mocno trzymamy kciuki za to, żeby w naszym mieście odbywało się ich coraz więcej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani posłanka dała się poznać jako osoba o nieograniczonym światopoglądzie. Potrafi godzić poselskie poparcie dla in vitro i pigułki dzień PO z corocznymi pielgrzymkami do Częstochowy i gorliwym uczestnictwie w Kościele Rzymskokatolickim. Wyraża swe oburzenie dla wypowiedzi biskupów którzy odmawiają udzielania komunii osobą o podobnych przekonaniach. Od razu widać, że wychowana na etosie Lecha, Bolka Wałęsy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informację.
Niestety na fejsie są jedynie zdjęcia ze spotkania. Pani posłanka zamieściła za to materiał z programu "Pociąg do polityki" , w którym zakwalifikowała powieść Sienkiewicza "Potop" do romansów i nie wiedziała kto napisał słowa Mazurka Dąbrowskiego .
Raczej po wypowiedziach posłanki nie spodziewam się jakiś głębszych przemyśleń intelektualnych .
Ale kto wie, może się mylę. Nie mogę mojego poglądu zweryfikować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert, widziałem transmisję na facebooku poseł Marzeny Okły-Drewnowicz. Można to chyba odtworzyć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odwieczny dylemat, który rozstrzygnął się dawno poprzez wybór kultury śródziemnomorskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityków opozycji ktoś wygania na spotkania z wyborcami. Czy można obejrzeć na internecie i ocenić ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.