Facebook Google+ Twitter

Polska Żegluga Morska chce zatrudniać stoczniowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-10 18:30

Ponad 40 stoczniowców ze Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdynia chce zatrudnić Polska Żegluga Morska. Stoczniowcy którzy skorzystają z programu dobrowolnych odejść z pracy, będą mogli znaleźć zatrudnienie na stanowiskach oficerów - mechaników i elektro-automatyków okrętowych.

W ten właśnie sposób PŻM chce zdobyć wykwalifikowaną kadrę, która konieczna będzie w realizacji programu odbudowy floty.

Do 2015 roku PŻM chce zbudować 34 nowe statki, dlatego właśnie potrzebni są nowi pracownicy - mówi Krzysztof Gogol doradca dyrektora naczelnego PŻM. Według szacunków w najbliższych latach PŻM może zatrudnić nawet 500 nowych pracowników. Wielu z nich będzie rekrutowanych ze stoczni.

Doradca dyrektora naczelnego dodaje, że oferta PŻM już teraz spotkała się z zainteresowaniem ze strony kierownictwa służb pracowniczych obydwu stoczni - należy jednak pamiętać, że o zatrudnieniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Program dobrowolnych zwolnień ruszy już w styczniu.

W ubiegły piątek sejm uchwalił stoczniową specustawę przewidującą sprzedaż szczecińskiej i gdyńskiej stoczni. To właśnie na jej podstawie stoczniowcy mogą od stycznia dobrowolnie odchodzić z pracy bez okresu wypowiedzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.