Facebook Google+ Twitter

Polska żegna Kamilę Skolimowską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-26 13:39

W Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Kamili Skolimowskiej. Mistrzyni olimpijska, wielokrotna rekordzistka w rzucie młotem zmarła 18 lutego na zgrupowaniu sportowców w Portugalii. Miała 26 lat.

Pogrzeb Kamili Skolimowskiej / Fot. PAPUroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze Polowej, potem kondukt pogrzebowy przejedzie na Cmentarz Powązkowski. Kamilę żegnają bliscy, przyjaciele, przedstawiciele władz państwowych, kibice sportowi i warszawiacy.

Kamila Skolimowska była najmłodszą złotą medalistką igrzysk olimpijskich w Sydney 9 lat temu w rzucie młotem, a także dwunastokrotną mistrzynią Polski, ostatnio w ubiegłym roku. Ponadto była medalistką mistrzostw Europy seniorów oraz mistrzynią świata i Europy juniorów. Rekord Polski seniorek w rzucie młotem pobiła mając zaledwie 14 lat. Jej sportowa kariera była szczegółowo zaplanowana na najbliższe lata.
Kamila Skolimowska od 5 lat godziła swoją sportową pasję z pracą w Komendzie Stołecznej Policji. Koledzy z pracy mówią o niej, że była obowiązkowa, sumienna, serdeczna. W tym czasie ukończyła też studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Kamilę Skolimowską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.