Facebook Google+ Twitter

Polska znowu zagrożona powodzią

Po długotrwałych opadach deszczu, podniósł się poziom wody na rzekach, notuje się również lokalne podtopienia.

 / Fot. fot. Paweł KrymarysJak podaje tvn24, w województwie Dolnośląskim, w gminie Bardo i mieście Bardo, wprowadzono alarm powodziowy. Na 16 wodowskazach stan wody przekroczył stan ostrzegawczy.

Poziom wody wzrósł też na Odrze i Wiśle. Na terenach powiatów: bieruńsko-lędzińskiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego i w mieście Bielsko-Biała ogłoszono alarmy powodziowe. W tych rejonach, w stan gotowości postawiono służby kryzysowe. Strażacy w ciągu ostatniej doby interweniowali kilkaset razy.

W Krakowie woda porwała barki

W Krakowie ostatniej nocy wezbrany nurt Wisły porwał barki do przewozu piasku. Barki te zatrzymały się na stopniu wodnym Dąbie w Krakowie. Jedną z nich udało się odholować, pozostałe nie mogą być odholowane z powodu uszkodzenia jednostek (jedna z barek została zatopiona, a druga przełamana). Ruch kołowy na drodze przebiegającej na tamie Dębie w Krakowie został przywrócony - wstrzymano go po uderzeniu barek w przęsła jazu.
Wyciąganie barek na razie nie będzie wznowione, z powodu wysokiego stanu rzeki Wisły i nie możności przepłynięcia ciężkich holowników pod mostem Dębińskim.

Podczas ostatniej doby w zlewniach rzek Wisłoki i Sanu poziom wody podniósł się
od kilku do kilkudziesięciu centymetrów.

Strażacy interweniowali 126 razy w Świętokrzyskim, wypompowywali wodę z rowów melioracyjnych i podtopionych piwnic. Stan ostrzegawczy pojawił się na rzece Wiśle, na granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

W Warszawie pojawiły się utrudnienia w dzielnicy Wawer

W dzielnicy Wawer występują utrudnienia w ruchu drogowym. Powodem tego utrudnienia jest zalanie fragmentu Traktu Lubelskiego. Drogowcy zdecydowali o zamknięciu tego fragmentu drogi ze względu na bezpieczeństwo kierowców i przechodniów.

Woda też zaczęła podtapiać ul. Żwirki i Wigury, od skrzyżowania z ul. 17 Stycznia do skrzyżowania z ul. Hynka. Utrudnienia wystąpić też mogą na głównych arteriach Warszawy: trasie W-Z, Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej.

Utrudnienia na drogach na Żywiecczyźnie. Zamknięte mosty w Rajczy i Żywcu

W Rajczy został zerwany most - nie można dojechać do ok. 50 gospodarstw. Z kolei na Sole w Żywcu most trzeba było zamknąć. Stan alarmowy (340 cm), został przekroczony. O pierwszej w nocy wynosił 410 cm.

Podmycie toru na odcinku Skawce - Sucha Beskidzka
Około godziny 13.30 nastąpiło obsunięcie się skarpy torowiska na trasie Skawece - Sucha Beskidzka. Cały odcinek wyłączono z ruchu. PKP informuje, że zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza .

W Węgierskiej Górce k. Żywca drzewa spadły na sieć trakcyjną, w wyniku czego wstrzymano ruch pociągów.

W małopolskich Zembrzycach rzeka Skawa podmyła zajazd "Zielona Gęś"

Strażacy z suskiej jednostki ratowniczej czuwali przed zjazdem od 6 rano. Pierwszy dowódca, który przyjechał na miejsce, stwierdził przesuwanie się koryta rzeki w stronę zabudowań. Strażacy ewokowali mienie w postaci wyposażenia i zdemontowali butle z gazem płynnym, którego używali właściciele zjazdu.

Po godz. 11 „Zielona Gęś” runęła do Skawy, a wraz z nią ściana budynku stojącego obok.

Trudna sytuacja w powiecie brzeskim

Trudna sytuacja jest w powiecie brzeskim, gdzie od godz. 12 (1.09) trwa ewakuacja mieszkańców wsi Uszew, Gnojnik i Gosprzydowa. Ewakuacji podlegać będzie ok. 50 osób. Na terenie powiatu wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe. - To już automat, ci ludzie są ewakuowani już piąty raz w tym roku . - Są rozgoryczeni, podłamani - powiedział wójt gminy Gnojnik Wojciech Rzepa w wypowiedzi dla TVN24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na razie zagrożone są tereny podgórskie z moich źródeł informacji nie wiadomo mi o zagrożeniach na terenach Sandomierza i gminy Wilków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, wygląda to bardzo groźnie. Nawet nie śmiem pytać o Sandomierz, który tak mocno ucierpiał. A Wilków?
Co za szczęście, że sala widowiskowa w Gdyni niezagrożona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.