Facebook Google+ Twitter

Polska została osierocona

Na ulicach cisza, ludzie dotychczas sobie obcy rozmawiają ze sobą po cichu i opowiadają o tragedii. Dają się słyszeć pojedyncze słowa: „prezydent”, „Katyń”, „żałoba narodowa”.

Wszystko zwolniło swój bieg, nawet dzieci przeczuwają, że coś złego się wydarzyło i nie mają ochoty na zabawę. W centrach handlowych nie słychać zwykłego gwaru rozmów, klienci chodzą od sklepu do sklepu bez zaangażowania. Z głośników nie płynie zagraniczna piosenka o miłości, ale napływają wiadomości o śmierci.

Prezydent Polski Lech Kaczyński nie żyje. Trudno wymówić te słowa, bez cienia wzruszenia, bez drżenia w głosie. Nie łatwo jest również w nie uwierzyć. Nikt nie przypuszczałby, że życie napisze scenariusz godny political fiction. Polska została osierocona, a razem z nią sierotami zostali Polacy. Opuściła nas najważniejsza osoba w państwie, a wraz z nią odeszło prawie dziewięćdziesiąt osób, należących do elity politycznej naszego kraju.

Nie liczy się teraz to, czy osoby, których już wśród nas nie ma, spełniały nasze sympatie polityczne. Ważne jest to, że zginęli ludzie, którzy osobiście nieznani, byli nam bliscy i prawie co wieczór gościli w naszych domach. Wszyscy odczuwamy ich brak, bo nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że może ich wszystkich w tak krótkim czasie i w takich okolicznościach zabraknąć.

Polacy stanęli w obliczu tragedii, której nie doświadczył jeszcze żaden z krajów. W takiej chwili wszyscy odczuwamy niesamowity przypływ patriotyzmu i poczucia wspólnoty- łączy nas straszne przeżycie, dzięki któremu mamy okazję zatrzymać się na chwilę, zadumać nad własnym życiem, wyciągnąć rękę do bliskich. Zapomnieć o tym, na którą opcje polityczną głosowaliśmy w ostatnich wyborach. Dzisiaj liczy się nie to, że zginęli politycy, ale przede wszystkich to, że odeszli od nas ludzie- śpieszmy się ich kochać, tak szybko odchodzą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Prawda. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

"...przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las..."

Zbigniew Herbert „Guziki”

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.