4788 miejsce

Polska zremisowała z Niemcami 2:2. Zwycięstwo było tak blisko!

We wtorek, reprezentacja Polski rozegrała swoje drugie wrześniowe spotkanie towarzyskie. Podobnie jak z Meksykiem, nasz zespół zremisował także z Niemcami. Historyczne zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Podopieczni Franciszka Smudy zremisowali 2:2 z reprezentacją Niemiec, na nowym stadionie PGE Arena w Gdańsku. Nasz zespół był o krok od historycznego zwycięstwa, lecz rywale po raz kolejny udowodnili, że są drużyną, która walczy do końca. Nasi zachodni sąsiedzi strzelili wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry, ratując remis.

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi z Niemcami zarówno przed spotkaniem, jak i po nim. Polscy piłkarze zapowiadali walkę o pierwsze historyczne zwycięstwo. Wygrać się nie udało, ale byliśmy bardzo blisko. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Mimo że oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych szans, to jednak kibice do przerwy bramek nie zobaczyli. Sporo jednak działo się w drugiej części meczu.

W 55. minucie znakomitą kontrę wyprowadził Jakub Błaszczykowski. Po jego podaniu Dariusz Dudka wpadł z piłką w pole karne, po czym przeskoczył bramkarza rywali i upadł na murawę. Akcję dokończył celnym uderzeniem Robert Lewandowski. Stadion oszalał z radości.

Nasz zespół z prowadzenia nie cieszył się zbyt długo. Już po kwadransie było 1:1. Bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Toni Kroos. Mimo że mecz był towarzyski, to było widać, że zespoły nie oszczędzały się i grały o zwycięstwo. Podopieczni Franciszka Smudy chwilami wyglądali o klasę gorzej od Niemców, którzy obecnie są trzecią drużyną świata, ustępując w rankingu FIFA Hiszpanii i Holandii. Mimo to, nasi piłkarze nadrabiali ambicją i wielkim zaangażowaniem. W 81. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Arkadiusz Głowacki. Gra w osłabieniu nie podcięła jednak skrzydeł "Biało-Czerwonym". Udało im się wyprowadzić akcję, która zakończyła się rzutem karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan biało-czerwonych, Jakub Błaszczykowski, który wytrzymał ogromną presję i pokonał Tima Wiese.