Facebook Google+ Twitter

Polska-Chorwacja. Sędziować będą Niemcy

Niemiecka para Frank Lemme i Bernd Ullrich będzie sędziować dzisiejszy półfinałowy mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polska-Chorwacja.

Zdjęcie ilustracyjne. Kristian Kjelling i Patryk Kuchczynski / Fot. Fot. EPA/FEHIM DEMIRDziś wieczorem (godz. 20) w mogącej pomieścić blisko 16 tysięcy widzów Arenie Zagrzeb odbędzie się emocjonujące spotkanie półfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polska-Chorwacja. Właśnie poznaliśmy sędziów tego meczu. Będzie to niemiecka para Frank Lemme i Bernd Ullrich.

"Niemiecki duet poprowadził już na tych mistrzostwach pięć spotkań, w tym dwa Chorwatów w rundzie eliminacyjnej w grupie B - pasjonujący mecz otwarcia Chorwacja - Korea (27:26) oraz pojedynek Chorwacja - Szwecja (30:26). W kolejnej rundzie arbitrzy z Niemiec sędziowali spotkania Szwecja - Hiszpania (34:30), Kuba - Korea (26:31) oraz kolejny niezwykle zacięty mecz Szwecja - Węgry (30:31)."
sport.pl

Przypomnijmy, że reprezentacja Niemiec została wyeliminowana po szczęśliwej wygranej Polski z Norwegią.
Myślę, że kibice chcieliby, aby rzeczywiście wygrała lepsza drużyna (wierząc, że będzie to Polska) i mają nadzieję, że sędziowie nie wypaczą wyniku meczu.

Oto wpis z forum na temat mistrzostw świata w Niemczech, które odbyły się w 2006 roku. Sędziowali ci sami sędziowie:

"Niestety, coraz częściej do "gry" zaczęli się "włączać" niemieccy sędziowie, którzy co chwila dyktowali rzuty karne dla Rosjan i wysyłali Polaków na ławkę kar. Zawodnicy trenera Wenty długo nie dawali się wyprowadzić z równowagi - nawet w sytuacji, gdy po faulu na biegnącym do kontrataku Mateuszu Jachlewskim rosyjski obrońca pozostał na parkiecie. Frank Lemme i Bernd Ullrich za wszelką cenę chcieli jednak wystąpić w rolach głównych. Nie pozwolili obu zespołom na twardą grę i często przerywali grę gwizdkiem."

Ci sędziowie są doświadczeni i ograni w meczach o wysoką stawkę, więc raczej powinni podejść do meczu na spokojnie i gwizdać sprawiedliwie. Jak będzie? Przekonany się za kilka godzin.

Jedno jest pewne. Jeśli zagramy lepiej niż Chorwacja, to żaden sędzia nie przeszkodzi nam w zwycięstwie.

opracowano na podstawie: http://www.sport.pl/reczna/1,78466,6217950,Niemcy_sedziami_meczu_Polska___Chorwacja.html, http://www.3bprzewrotne.fora.pl/off-topic,22/mistrzostwa-w-niemczech,448.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.