Polska-Norwegia 1:0! Relacja na żywo w W24

O godzinie 20:30 w portugalskim Faro reprezentacja Polski zmierzy się z Norwegią. Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji na żywo w naszym serwisie. Początek ok. 20:25.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPLUSA/Luis ForraReprezentacja Polski, w ramach przygotowań do finałów mistrzostw Europy 2012, zmierzy się dziś towarzysko z Norwegią. Transmisję z Estadio Algarve przeprowadzą TVP1 i TVP Sport. Tych z Państwa, którzy nie mają możliwości śledzenia boiskowych wydarzeń w telewizji, zapraszamy na relację na żywo do naszego serwisu. Początek ok. godz. 20:25.

Norwegia zajmuję obecnie bardzo wysokie, 11. miejsce w rankingu FIFA. Najbardziej znani piłkarze Wikingów, to John Arne Riise, John Carew, Morten Gamst Pedersen. Selekcjonerem naszych dzisiejszych rywali jest Egil Olsen.

Składy drużyn :

Polska: Szczęsny-Piszczek, Głowacki, Glik, Dudka- Błaszczykowski, Murawski (88' Krychowiak), Matuszczyk (90+3 Gol), Obraniak (79' Roger)- Jeleń (64 Grosicki), Lewandowski

Norwegia: Knudsen- Hauger (46' Bjorn Helge Riise), Waehler (59' Demidov), Hangeland, Risse, Petersen (87' Moen), Carew (59' Abdellaoue), Ruud, Tetteh (46' Jenssen), Grindheim, Huseklepp (77' Moldskred)

Sędzuję : Ivo Santos (Portugalia)

0' Piłkarze wychodzą na boisko, Estadio Algarve świeci pustkami, słychać było tylko garstkę polskich kibiców, którzy odśpiewali hymn.
0' Polacy grają na czerwono, Norwegowie na biało
1' Portugalski sędzia po raz pierwszy gwiżdżę, grę rozpoczynają nasi rywale
1' Głowacki wybija w aut na wysokości naszego pola karnego
2' Strata Murawskiego i Głowacki przerywa grę faulem na środku boiska
3' Pierwszy kontakt z piłką Wojciecha Szczęsnego po zbyt głębokiej wrzutce jednego z rywali
4' Nieudana próba dogrania piłki w pole karne do Jelenia, przez Błaszczykowskiego
5' Rzut wolny dla Polaków ok. 40 metra od bramki rywali, jednak Obraniak niedokładnie dogrywał do kolegów i piłkę wywalczyli Norwegowie
7' Akcja Norwegów zakończona wyjściem Szczęsnego w narożnik pola karnego, gdzie pewnie złapał piłkę
8' Znów fauluje Głowacki na środku boiska
9' Groźna sytuacja dla Norwegów, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Petersen zgrał piłkę do Carew, ale ten głową minimalnie chybił
10' Dośrodkowanie z prawej strony Grindheima przeszło nad bramką Szczęsnego
13' I znów piłka w rękach naszego golkipera, tym razem po dośrodkowaniu z głębi pola
14' Obraniak zagrywał na 16. metr do Lewandowskiego, ten przepuścił piłkę, ale połapali się w tym wszystkim Norwegowie i to oni rozpoczęli kolejną akcję
15' Pierwszy rzut rożny dla rywali
15' Wielkie szczęście Polaków połączone z wielką klasą Szczęsnego. Bramkarz Arsenalu w ekwilibrystyczny sposób obronił strzał z 7. metra
19' GOOOOOOOLLL !!! Lewandowski !!! Napastnik Borussii przejął piłkę z lewej strony boiska, zszedł z nią do środka i potężnym strzałem umieścił ją w siatce
22' Gol podziałał na biało-czerwonych mobilizująco, widać większe zaangażowanie niż w pierwszych minutach
24' Do głosu próbowali dojść Norwegowie, a konkretnie Tetteh, który huknął zza pola karnego jednak bardzo niecelnie
25' faulowany Obraniak na środku boiska, Polacy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie
27' Teraz to Wikingowie rozgrywają piłkę między sobą. Żadna z drużyn chwilowo nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką rywala, a mecz toczy się głównie w środkowej strefie boiska
29' Lewandowski zagrywał w okolice pola karnego do Obraniaka, ale zdecydowanie przesadził z siłą jaką włożył w to podanie i ta wyszła poza boisko
31' Pół godziny gry za nami, oba zespoły grają bardzo uważnie w obronie, co sprawia że sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele, ale przepiękny gol Lewandowskiego sprawił że od 19. minuty prowadzimy 1-0
33' Riise wrzucił piłkę z autu w nasze pole karne, ale przytomnie zachowali się nasi defensorzy, którzy wybili ją na połowę rywala
36' z prawej strony boiska dośrodkowywał Huseklepp, ale Łukasz Piszczek wybił piłkę głową
38' Ładnie "uwolnił" się Carew i dograł piłkę do Husekleppa, a następnie do Riise, który próbował strzału, ale piłka po rykoszecie opuściła boisko
41' Faulował Obraniak i sędzia miał prawo ukarać go żółtą kartką, ale skończyło się na upomnieniu
42' Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale piłkę wybija Lewandowski
43' Znów mamy sporo szczęścia. Riise długim wrzutem z autu dograł do jednego z Norwegów, a ten chybił "milimetry"
45' Okazja dla naszych rywali. Glik faulował na 18. metrze, z wolnego uderzał Petersen, ale trafił prosto w mur
45+1 Rzut rożny dla biało-czerwonych, po którym rywale znów wybili piłkę poza boisko, ale ... sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę.

Do przerwy 1-0. Fantastyczna bramka Lewandowskiego, a poza tym sporo gry w środku pola, dość wyrównany mecz i pełna koncentracja jednych i drugich w defensywie. Za kwadrans wracamy na Estadio Algarve, gdzie miejmy nadzieję podopieczni Smudy co najmniej utrzymają wynik zagrażając przy tym bramce rywali.

46' Dwie zmiany w ekipie Norwegów. Na boisku pojawili się Ruben Jenssen i młodszy brat Johna Arne Riise, Bjorn Helge Riise. Na drugą połowę nie wyszli Hauger oraz Tetteh
49' Niewiele brakowało by Lewandowski przejął piłkę i znalazł się sam na sam z bramkarzem Norwegów
50' Strzelał John Arne Riise, ale piłka wyszła na rzut rożny. Po kornerze futbolówkę odzyskali Polacy.
52' Pewny chwyt Szczęsnego po ni to strzale, ni to dośrodkowaniu Espena Ruuda
54' Kolejny rzut rożny dla naszych rywali. Piłka jednak po dośrodkowaniu opuszcza boisko. Od bramki Polacy.
56' John Arne Riise strzelał na bramkę Szczęsnego, ale polski bramkarz nie miał problemów z wyłapaniem piłki
58' Tym razem Obraniakowi się nie upiekło i po faulu na rywalu zobaczył żółtą kartkę
59' Kolejne dwie zmiany w ekipie naszych rywali. Boisko opuścili Carew i Waehler a na ich miejsce wchodzą Vadim Demidov i Mohammed Abdellaoue
61' Polacy oddali nieco pole gry i Norwegowie zyskują przewagę
61' Kolejna bomba Johna Arne Riise, ale znów znakomicie zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował piłkę na rzut rożny
64' Pierwsza zmiana w polskim zespole. Na boisko wchodzi Kamil Grosicki w miejsce Ireneusza Jelenia
66' Faulowany Obraniak na połowie boiska. Sam poszkodowany wykonywał rzut wolny jednak zagrywał piłkę niedokładnie
67' Piłkę w nasze pole karne wrzucał Ruud, ale kolejny raz pewnie interweniował Wojciech Szczęsny
69' Coraz śmielej poczynają sobie nasi rywale. Tym razem strzelał Hangeland, ale trafił w jednego z naszych obrońców
73" "Lewy" próbował zagrana w stylu Cristiano Ronaldo, ale nie połapali się w tym koledzy i piłkę przejęli nasi rywale
74' Wrzutka Husekleppa wylądował... w trybunach
77' Znakomita interwencja w obronię Kamila Glika
77' Egil Olsen wprowadza do gry Mortena Moldskreda w miejsce Huskleppa
79' Na boisku pojawia się Roger, który zastąpił Obraniaka
83' Grosicki wywalczył wyrzut z autu na połowie rywala, co powinno nieco uspokoić grę
85' Roger strzelał z 30. metra, ale nieczysto trafił w piłkę i ta w sporej odległości minęła bramkę Norwegów
87' Morten Gamst Petersen zmieniony przez Pettera Vaagana Moena
88' Grzegorz Krychowiak w miejsce Rafała Murawskiego
90+2 Bjorn Helge Riise strzelał z dystansu, ale piłka poszybowała nad bramką
90+3 Janusz Gol za Adama Matuszczyka
90+3 Koniec!

Nie był to wielki piłkarski spektakl, ale korzyści szkoleniowych powinno być po nim sporo. Rywal wysoko zawiesił poprzeczkę i to zarówno w defensywie jak i przy konstruowaniu akcji. Tym bardziej cieszy wygrana Polaków po pięknym golu Roberta Lewandowskiego, a także fakt, że 11. drużyna wg rankingu FIFA nie zdołała strzelić Polakom gola, w czym spora zasługa Wojciecha Szczęsnego. Jednak cały zespół zagrał poprawnie, ustrzegł się większych błędów i nie ustępował wyżej notowanym rywalom pod żadnym względem. W drugiej połowie Skandynawowie uzyskali sporą przewagę, ale to nie przeszkodziło biało-czerwonym utrzymać korzystnego wyniku. Pozostaje wierzyć, że ten wynik jest zwiastunem jeszcze lepszej gry Polaków, którzy z każdym kolejnym zgrupowaniem będą coraz silniejszym zespołem.