Facebook Google+ Twitter

Polskę czeka powódź taka jak w 1997 roku?

Przed chwilą internetowy serwis gazety "Lidove Noviny" podał, że poziom wody na Odrze w Bohuminie wynosi już ponad metr więcej niż stan alarmowy! Fala powodziowa, która za kilka godzin wpłynie do Polski będzie równie wysoka co w 1997 roku! Tymczasem powodzie w całej Europie Środkowej zabiły już co najmniej 10 osób.

Czytaj też:Deszcze zalewają południową Polskę

screen / Fot. idnes.czPoziom wody na Odrze w Bohuminie wynosi już 450 cm i przypomina rekordowy poziom z "powodzi tysiąclecia" sprzed 10 lat. Po północy fala powodziowa przekroczy granicę z Polską, przy czym za nim dotrze do Raciborza i Opola przejmie wodę po wielu dopływach. Sytuacja staje się dramatyczna. Wypadki w Czechach źle rokują na najbliższy dzień w dolinie Odry i Wisły.

Strażacy mają pełne ręce roboty w okolicach Bruntala, Opawy i Jablunkowa. Wszystkie te miejscowości leżą kilkanaście minut drogi od Polskiej granicy. Jak poinformował portal IDNES.cz Petr Faster, szef morawsko-śląskich strażaków, służby są postawione w stan najwyższej gotowości. Władze lokalne nie wykluczają wprowadzenia stanu wyjątkowego.

 / Fot. AkpaNiezwykle ważna informacja dla polskich kierowców, udających się na południe Europy. Wiele dróg w okolicach Ołomuńca, Opavy i Ostrawy jest nieprzejezdnych. Jak informuje natomiast czeska stacja telewizyjna CTV24, tysiące osób zostało bez prądu. Czeski operator elektroenergetyczny ( CEZ ) w wielu miejscach odłącza zasilanie w liniach wysokiego napięcia aby zlikwidować zagrożenie porażeniami uszkodzonych linii na zalanych terenach.

Chmury deszczowe nad Europą Środkową / Fot. MODIS NASAZ Czeskich Beskidów spływa fala powodziowa. Ewakuowano już kilkaset osób. Również tutaj nieprzejezdnych jest wiele dróg. Czesi mówią, że ten region czeka "stoletá voda", czyli najwyższe stany rzek od stu lat. Warto dodać, że teren ten to zlewisko rzeki Odry.

W całej Europie Środkowej powodzie zabiły już 10 osób. Najwięcej w Rumunii, Austrii i Polsce. Na wysokości Wiednia gdzieniegdzie wylewa Dunaj. Obfite śnieżyce uwięziły na przełęczach w okolicach Glossglocner tysiące kierowców. Deszcze zagrażają również sanktuarium w Mariazell, które niebawem gościć ma Papieża Benedykta XVI.
Ulewne deszcze według synoptyków ustąpią jutro lub pojutrze.

Powódź w Czechach. Relacja minuta po minucie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Nie lubię stawiać plusów za smutne wieści, ale oczywiście stawiam ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ oczywiście za świeże wiadomości. Szkoda, że tak dramatyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurcze zmartwiłeś mnie Marcinie :/
Ale duży plus za profesjonalizm

Komentarz został ukrytyrozwiń

makabra...
Ale może nie bedzie tak źle jak sie zapowiada...
Ale ta sytuacja znakomicie pokazuje jak innymi sprawami żyją zwykli ludzie a jak "wybrańcy Narodu" - ludzie wystraszni nie na żarty, a na Wiejskiej cyrk i zabawa w najlepsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dobra relacja, lecz zła nowina:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

to bardzo zła wiadomość :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Zobaczymy jak sytuacja dalej się potoczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z 1997 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

podsłuchuję;-))) hi,hi,hi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziennikarstwo obywatelskie. Znam się, widzę, piszę, fotografuję, nagrywam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.