Facebook Google+ Twitter

Polski aktor zagra u boku Donalda Sutherlanda. Jakub Gierszał wystąpi w serialu "Przekraczając granice"

Jakub Gierszał znany z takich filmów jak "Sala samobójców" czy "Hiszpanka" wystąpi u boku Donalda Sutherlanda w serialu "Przekraczając granice".

 / Fot. materiały prasowePolscy aktorzy mają szansę zdobyć uznanie międzynarodowej publiczności. Będą mogli wykazać się na planie popularnego serialu „”. Zobaczymy w nim m.in. pochodzącego z Krakowa Jakuba Gierszała. Zagra on obok cenionego na świecie

Serial będzie można oglądać na antenie stacji AXN we wrześniu. Opowiada on o pracy Międzynarodowego Biura Kryminalnego – elitarnej jednostki policji tropiącej międzynarodową przestępczość na terenie Europy. Zadaniem stanowiącej europejski odpowiednik FBI grupy jest doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości groźnych kryminalistów.

Do międzynarodowej ekipy na planie dołączą także inni aktorzy z Polski: Adam Fidusiewicz, Bartłomiej Kasprzykowski i Krzysztof Janczar. „Przekraczając granicę” cieszy się w świecie seriali renomą między innymi dlatego, że jedną z wiodących ról gra w nim Donald Sutherland jako szef jednostki Michel Dorn. Przypomnijmy, aktor zasłynął kreacją „Sokolego oka” w głośnym obrazie Roberta Altmana „M.A.S.H.”, za którą w 1971 roku otrzymał nominację do Złotego Globu. Jakub Gierszał debiutował, grając Kazika w filmie „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha.

Czytaj także: W piątek rusza w Poznaniu festiwal Transatlantyk. Dlaczego warto wziąć udział w imprezie?


Popularność przyniósł mu film „Sala samobójców” Jana Komasy. Za rolę Dominika, licealisty z bogatej rodziny zdobył prestiżowe wyróżnienia: nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, Złotą Kaczkę w kategorii „Aktor Sezonu” przyznawaną przez miesięcznik „Film” oraz nominację do Orła. Ostatnio było o nim głośno za sprawą „Hiszpanki” w reżyserii Łukasza Barczyka.
Przypomnijmy, że „Przekraczając granice” jako koprodukcja amerykańsko-niemiecko-francuska powstaje od 2013 roku. Trzymające w napięciu, kryminalne epi-zody współtworzą Edward Allen Bernero i Rola Bauer.

Urszula Wolak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.