Facebook Google+ Twitter

Polski architekt autorem mostu w centrum Kopenhagi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-29 21:26

W centrum Kopenhagi powstanie nowy most projektu polskiego architekta. Autorem jego architektonicznego kształtu jest działający w Wielkiej Brytanii absolwent Politechniki Warszawskiej Cezary Bednarski.

Jego londyńska pracownia - Studio Bednarski - zwyciężyła w międzynarodowym konkursie rozpisanym przez władze stolicy Danii. Uczestniczyło w nim jeszcze dziewięć innych zespołów projektowych z całego świata. Wśród nich była też pracownia słynnej architekt Zahy Hadid.

Most zaprojektowany przez Bednarskiego połączy starą i nowszą części miasta, rozdzielone wodami szerokiego kanału portowego Interhavnen. Most ten jest głównym elementem projektowanej nowej trasy komunikacyjnej składającej się jeszcze z czterech mniejszych mostów nad wąskimi kanałami portowymi.

Cała inwestycja jest usytuowana w prestiżowym i ważnym dla Kopenhagi rejonie - koło Krolewskiej Opery, zabytkowego Arsenału zamienionego w muzeum oraz innych znanych budowli.

Ponieważ Interhavnen jest nadal drogą żeglugową, nowy most musi być przeprawą otwieraną. Tym zajęły się brytyjskie firmy inżynieryjne współpracujące z Bednarskim i wchodzące w skład zwycięskiego zespołu.

Nowy most i cała trasa mają być gotowe na początku roku 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.