Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17433 miejsce

POLSKI BALET NARODOWY NA DESKACH TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

26 września Polski Balet Narodowy zaprezentuje w Teatrze Wielkim w Łodzi widowisko baletowe "Don Kichot".

 / Fot. Adam ŻebrowskiW ramach tournée pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce, Polski Balet Narodowy pod dyrekcją Krzysztofa Pastora wystąpi gościnnie na deskach łódzkiej opery w spektaklu "Don Kichot" Mariusa Petipy. Klasyczna choreografia została unowocześniona przez Alexeia Fadeyecheva i wzbogacona o skomplikowane, a przez to niezwykle atrakcyjne elementy taneczne.

Choć fabuła baletu bardzo luźno związana jest ze słynną powieścią Cervantesa, na scenie wystąpią bohaterowie hiszpańskiej epopei: błędny rycerz Don Kichot, Sanczo Pansa i inni. Malowniczy koloryt dawnej Hiszpanii, ponętne Cyganki, strojni toreadorzy i pełna temperamentu muzyka to elementy, które składają się na porywającą rewię tańca klasycznego. Dla Polskiego Baletu Narodowego to wyjątkowa okazja do prezentacji artystycznego kunsztu, który potwierdzają liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, dla widzów zaś – wyśmienita rozrywka na światowym poziomie.

Spektakl "Don Kichot" poprzedzony zostanie doroczną uroczystością rozdania Złotych Masek – nagród kapituły łódzkich dziennikarzy dla ludzi teatru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.