Facebook Google+ Twitter

Polski blackout. Popularne portale protestuja przeciwko ACTA

Czarna plansza i pytanie "Czym jest ACTA?" pojawiły się dziś w wielu polskich serwisach internetowych. Udział w "polskim blackoucie" wzięły m.in.: Wykop, JoeMonster i Kwejk.

Część portali od północy serwowała "na otwarcie" swoim użytkownikom zaciemnione ekrany podaje TVN24.pl z informacją, że już niedługo tak może wyglądać korzystanie z internetu. W większości serwisów można było wyłączyć blokadę i surfować dalej. Niektóre zdecydowały się na całkowite wyłączenie swoich serwerów między godziną 19 a 20.

W tym czasie na ekranach internautów pojawiał się komunikat: "26 stycznia w Tokio nasz Rząd zamierza podpisać międzynarodowe porozumienie ACTA, które pod pretekstem ochrony interesów posiadaczy własności intelektualnej umożliwi łamanie naszych podstawowych praw. Na znak protestu wspólnie z zaprzyjaźnionymi serwisami postanowiliśmy w godz. 19:00 - 20:00 wyłączyć nasze serwery".

Organizatorzy protestu zarzucają rządowi "tajne konsultacje" dokumentu, ograniczanie wolności słowa i wskazują na ryzyko ograniczenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

Szacuje się, że w proteście uczestniczyło ponad 900 serwisów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.