Facebook Google+ Twitter

Polski bramkarz zagra przeciwko Barcelonie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 10:50

26 lipca meczem przeciwko FC Barcelona zadebiutuje jako podstawowy bramkarz Dundee United następca Boruca w Szkocji - Łukasz Załuska – informuje "The Courier".

30 maja Załuska podpisał dwuletni kontrakt z Dundee United - klubem piłkarskim Scottish Premier Ligue. Nasz bramkarz oficjalnie zacznie pracę w Dundee 11 czerwca, ale lipcowe - towarzyskie - spotkanie z Barceloną będzie jego pierwszym meczem w barwach nowego klubu. Pozyskany z Korony Kielce zawodnik zapowiada, że postara się pomóc swojej nowej drużynie w walce o czołowe lokaty ligi szkockiej, a nawet o trofea europejskie.

Menadżerowie klubu pokładają wielkie nadzieje w - jak go określają "głodnym sukcesów polskim gigancie", podkreślając przy tym, że Polska stała się ostatnio prawdziwą kuźnią europejskiej klasy bramkarzy. Oczywistym wydaje się fakt porównywania Załuski do - słynnego na całą Szkocję - Artura Boruca, z którym znają się i przyjaźnią od czasów wspólnych występów w Legii Warszawa. Panowie spędzili ze sobą ostatnie parę dni przed przylotem Łukasza do Dundee, jednak znów nie będą mogli spotykać się zbyt często, gdyż - jak na ironię - Boruc prawdopodobnie opuści Szkocję wraz z rozpoczęciem nowego sezonu. Łukasz Załuska - zdając sobie sprawę z ponownej straty przyjaciela - pociesza się faktem wielkiej ilości Polaków mieszkających w Dundee - mając jednocześnie nadzieję, że część z nich będzie go wspierać na stadionie podczas nadchodzących meczów ligowych.

Autor: Maciej Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.