Facebook Google+ Twitter

Polski Bus kupuje autokary-limuzyny. Będzie rewolucja na rynku?

Souter Holdings Poland, właściciel firmy Polski Bus, taniego przewoźnika autokarowego, ogłosił plan zakupu 50 ekskluzywnych autokarów. Oznacza to znaczące rozszerzenie oferty połączeń między miastami Polski i Europy.

Już wkrótce takich autokarów w barwach Polskiego Busa będzie więcej / Fot. Materiały prasoweFirma Polski Bus oferuje połączenia do 16 miast w Polsce oraz czterech stolic europejskich. Pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach, autokary posiadają darmowy dostęp do sieci wi-fi, skórzane fotele, klimatyzację oraz gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu. Firma zadebiutowała w czerwcu tego roku i wywołała duże zamieszanie na rynku przewozów, za sprawą konkurencyjnej ceny oraz dobrych warunków podróżowania.

Nowe autokary będą pochodziły od belgijskiego producenta, firmy Van Hool. Pojazdy z belgijskiej fabryki to najwyższa półka w tej branży. Po zakupie, flota przewoźnika zwiększy się do 68 autokarów. Każdy pojazd będzie wyposażony w darmową sieć Wi-Fi oraz wbudowane w fotele gniazda zasilające do ładowania laptopów i telefonów komórkowych. Ponadto, będą wyposażone w odchylane skórzane fotele, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, klimatyzację i toaletę. Wszystkie nowe nabytki Polskiego Busa będą przystosowane do osób niepełnosprawnych.

Polski Bus przewiduje, że nowe autokary zostaną wprowadzone między grudniem 2011 r., a kwietniem 2012 r., na już istniejących trasach oraz na nowej, szerszej sieci połączeń, która ma zostać wkrótce ogłoszona. Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający Souter Holding Poland mówi: "Proponując tanie i szybkie połączenia międzymiastowe, chcemy również wziąć udział w zmniejszeniu wpływu transportu na środowisko naturalne. Wierzymy, że jest to świetna okazja, żeby przekonać użytkowników samochodów do zmiany sposobu podróżowania i skorzystania z udogodnień jakie oferujemy, a jednocześnie redukcji emisji szkodliwych substancji".

Firma Polski Bus stanowi poważną konkurencję dla lokalnych PKS-ów. Jak na razie lokalni przewoźnicy korzystają z przyzwyczajeń swoich pasażerów. Polski Bus może odświeżyć rynek przewozów pasażerskich, nowymi propozycjami połączeń.

Źródło:
Polskibus.com

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.