Facebook Google+ Twitter

Polski Caritas i artyści pomagają Ukrainie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 22:12

Kilkunastu polskich artystów zagrało w siedzibie Telewizji Polskiej na rzecz pomocy chorym na grypę na Ukrainie. Pieniądze zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na zakup leków i środków higienicznych dla naszych wschodnich sąsiadów.

Paulina Rozynek z Caritas Polska, która zorganizowała koncert, wyjaśnia, że słaba sytuacja ekonomiczna Ukrainy spowodowała, że jej mieszkańcom trzeba pomóc w zakupie medykamentów potrzebnych do walki z grypą.

Honorowy patronat nad koncertem sprawował prezydent. Minister w kancelarii prezydenta Paweł Wypych wyjaśnia, że Lech Kaczyński bez wahania przyłączył się do akcji Caritas. Paweł Wypych zapewnił, że Lech Kaczyński wsparł fiansowo akcję, nie chciał jednak podać wysokości kwoty prezydenckiej darowizny.

Artyści, którzy wystąpili na rzecz pomocy dla Ukrainy byli przekonani, że to wręcz obowiązek, przekonywała Olga Bończyk. Artystka wierzy, że koncert spowoduje, że Polacy masowo będą wspierać akcje Caritas.

Każdy kto chce pomóc Ukrainie w walce z grypą może wysyłać SMS o treści "Pomagam" na numer 72 902. Pieniądze nadal można wpłacać także na konto Caritas. Numer konta znajdziemy na stronie internetowej www.caritas.pl .

Dotąd Caritas Polska oraz organizacje diecezjalne przekazały na Ukrainę leki i środki higieniczne o wartości ponad 160 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.