Facebook Google+ Twitter

Polski dług publiczny wynosi już ponad bilion złotych

W dniu gorącej debaty sejmowej na temat Amber Gold dług publiczny przekroczył granicę biliona złotych i ciągle powiększa się z w szybkością 10 tys. złotych na sekundę.

Janusz Korwin-Mikke często mówił, że wojna o prawdę o Smoleńsku ma odwracać uwagę polskiego społeczeństwa od pogarszającej się sytuacji ekonomicznej Polski. Okazuje się, że dług publiczny przekroczył magiczną liczbę biliona złotych w dniu, kiedy opinia publiczna była rozemocjonowana debatą sejmową na temat Marcina P. oraz Amber Gold. Jest już tak duży, że licznik, który zamontował Leszek Balcerowicz, nie jest w stanie go dalej rejestrować.

Politycy partii rządzącej zachowują się tak, jakby problem nie istniał. Niedawno Stefan Niesiołowski mówił u Tomasza Lisa, że sytuacja Polski, jak na standardy europejskie, jest bardzo dobra. Krótko mówiąc, jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.

Tymczasem polski dług wynosi już ponad bilion złotych; powiększa się z każdą sekundą o 10 tys. złotych, zaś sama jego obsługa za ten rok będzie nas kosztować 43 miliardy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trudno się temu dziwić skoro w tym kraju podatki płacą zwykli podatnicy, zaś globalne koncerny korzystające ze statusu zagranicznego "inwestora"- działając w specjalnych strefach ekonomicznych są zwolnione z płacenia podatku dochodowego. Warto się zainteresować tym, jak wiele zagranicznych firm pasożytuje na polskich podatnikach.Ta sytuacja jest korzystna zarówno dla samych koncernów jak też i globalnych instytucji finansowych kupujących rządowe obligacje, które dobrze zarabiają na ich rosnącym oprocentowaniu. Z tego powodu na obsługę zadłużenia zagranicznego tylko w tym roku Polska musi wydać z budżetu 55 mld złotych. Im mniej podatków wpływa tym rząd jest zmuszony więcej firm sprzedać, podnieść podatki pośrednie lub wyemitować nowe obligacje. W ten sposób zwykli obywatele coraz bardziej są zmuszeni do szukania oszczędności zaś globalny kapitał pomnaża swoje zyski. Tak właśnie działa korporacyjny system globalnego kapitalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Felek Stankiewicz
  • Felek Stankiewicz
  • 14.09.2012 12:25

Dlaczego Tadeusz Rydzyk nie płaci podatków?!
To zadaj pytanie(Radzisław Kowalski, chyba to jest twoje prawdziwe nazwisko?) a ja daję taka odpowiedz
KIM JEST TADEUSZ RYDZYK
imperium ojca rydzyka - 1
http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.