Facebook Google+ Twitter

Polski dokument "Ludzie duchy" zdobył główną nagrodę na festiwalu w Monte Carlo

Film "Ludzie duchy" zdobył główną nagrodę na 55. Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo. Dokument nakręciła Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz.

 / Fot. By Pokazylotniczepl (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via WikimediaRedaktor naczelna "National Geographic Polska" odebrała statuetkę Złotej Nimfy podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek (18 czerwca).

Film "Ludzie duchy" poświęcony jest sytuacji albinosów w Tanzanii. W tym rozwiniętym turystycznie kraju ludzie wciąż polują na ludzi, a chorzy na bielactwo od chwili narodzin żyją tu w zagrożeniu śmiercią lub kalectwem.
Problem ten był tematem przewodnim majowego numeru "National Geographic Polska", na okładce którego znalazła się 17-letnia albinoska Kabula, która pięć lat temu w brutalnym napadzie straciła rękę.

- Odkąd usłyszałam o tym problemie i zobaczyłam go na własne oczy postanowiłam, że muszę go nagłośnić, co właśnie czynię. Dzisiaj jest jeden z tych dni, kiedy czuję, że moja praca naprawdę ma znaczenie i małymi krokami może wpływać na losy ludzi… – powiedziała Martyna Wojciechowska z festiwalowej sceny.

Czytaj także: Etna w Street View. Odwiedź najwyższy wulkan w Europie razem z Google(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.