Facebook Google+ Twitter

Polski drugim językiem w Irlandii

Najpopularniejszym językiem, jaki można usłyszeć w Irlandii jest angielski, a zaraz za nim polski, który wyprzedził rodzimy język Irlandczyków.

 / Fot. Image courtesy Jacques Descloitres, MODIS Rapid Response Team at NASA GSFC.- domena publicznaWynik spisu powszechnego z roku 2011 pokazuje, że w Irlandii mieszka więcej Polaków niż Brytyjczyków co spowodowało, że polski jest drugim najczęściej używanym językiem w tym państwie. Rodzimym językiem Irlandczyków posługuje się 82 tysiące osób.

Jak podaje tvn24, rok temu w kwietniu liczba Polek wynosiła w Irlandii prawie 56, a mężczyzn ponad 59 tysięcy.

Od 2006 roku liczba Polek zwiększyła się o 32 tysiące, prawdopodobnie jest to zasługa mężczyzn, którzy ściągali swoje żony z Polski do Irlandii. W tym czasie również liczba narodzonych, polskich dzieci wzrosła trzykrotnie.

W sumie, ludność zamieszkująca teren Irlandii to 4,58 mln. Jest to największy wynik od 150 lat. W kraju osiedliło sie 196 narodów.

Jednak jak się okazuję, liczba polskich imigrantów, mieszkających w Irlandii szybko maleje.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedyś słyszałem taki kawał: Na zapytanie irlandzkich ankietowców czy obecność Polaków w Irlandii przedstawia jakiś problem, 40 procent antkietowanych odpowiedziało: Yes it is a 60 procent: Żadnego k...a nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.