Facebook Google+ Twitter

Polski drugim językiem w Wielkiej Brytanii

Z najnowszego spisu powszechnego przeprowadzonego na Wyspach Brytyjskich wynika, że język polski jest najbardziej rozpowszechnionym językiem w Anglii i Walii wśród osób, które nie posługują się angielskim.

 / Fot. Vaughan Leiberum, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_-_Great_Britain.jpg?uselang=pl Zebrane dane wskazują, że Polacy są po Hindusach drugą co do wielkości społecznością imigrancką w Wielkiej Brytanii. Migrantów z Indii jest więcej od Polaków, ale mówią oni różnymi językami. Sprawia to, że polski jest na czele języków obcych na Wyspach. Tylko w Anglii i Walii zamieszkuje prawie 600 tysięcy osób urodzonych w Polsce. To efekt otwarcia brytyjskiego rynku pracy wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

Jak podaje TVN24.pl, najwięcej ludzi, którzy posługują się na co dzień innym językiem niż angielski, mieszka w Londynie. W gminie Haringey w północnej części miasta, imigrantów z krajów UE jest najwięcej. Stanowią oni 9% ogółu mieszkańców.

Analizy przeprowadzone na podstawie danych ze spisu powszechnego zwróciły uwagę brytyjskich mediów. Opublikowano je w czasie kiedy rosną obawy o skutki zniesienia ograniczeń w osiedlaniu się i zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii Rumunów i Bułgarów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jak z Internetem - angielski, polski, potem długo, długo nic i chiński :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.