Facebook Google+ Twitter

Polski dżihadysta miał dokonać zamachu podczas Euro 2012?

Święto europejskiej piłki Euro 2012, przeszło w Polsce w miarę spokojnie, choć mogło być tragicznie. ABW zatrzymała młodego człowieka, który nawoływał w internecie do świętej wojny z groźną cywilizacją Zachodu i chciał wysadzić Sejm.

 / Fot. Przemysław Jahr/Public DomainOprócz awanturniczych wystąpień kibiców, głównie polskich i rosyjskich, nie mieliśmy żadnych innych niebezpiecznych, czy groźnych chwil, ani konfliktów. Tymczasem obecnie dowiadujemy się, że mogło być "gorąco" i krwawo. Wcześniej, co prawda słyszeliśmy, że na trawie Stadionu Narodowego znaleziono ładunki wybuchowe, ale to według służb miały być ładunki "bez zagrożenia dla Euro 2012".

Według newsweek.pl, zatrzymany przed Euro 2012 za wychwalanie terroryzmu, 21-latek Artur Ł., z przyjętym pseudonimem "Ahmed Yassin 23", wciąż siedzi w słynnym areszcie na ul. Rakowieckiej w Warszawie. Wiadomo, jak na razie, że to pierwsza taka sprawa w Polsce.

Natomiast "Gazeta Wyborcza" twierdzi, że ABW obserwowała od kilkunastu miesięcy aktywność Artura Ł. Pod pseudonimem "Ahmed Yassin 23", nie tylko fascynował się terroryzmem, ale też rozsyłał w internecie filmy, w których nawoływał i wzywał do dżihadu, czyli świętej wojny z cywilizacją Zachodu. Objął go prawdopodobnie niedawno wprowadzony w polskim prawodawstwie artykuł 255a kodeksu karnego, który ściga osoby, organizacje i związki za rozpowszechnianie treści mogących ułatwić akty terroru.

"Al Kaida, oni silni, nieugięci wytrzymali, bo mężczyźni z al Kaidy są ze stali. Bądź gotowy, bo Krzyżowcy już nadchodzą, bagnet na broń, w ręku Koran, w sercu Islam" - to właśnie m.in. za rozpowszechnianie w internecie tekstu tej piosenki agenci ABW zatrzymali "Ahmeda Yassina 23" (Artura Ł.), a sąd nakazał aresztować go na trzy miesiące. Trwa, więc od ponad miesiąca śledztwo w jego sprawie.

Według serwisu wyborcza.pl, na trzy dni przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Euro 2012, 5 czerwca, ok. godz. 7.30 rano funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkania w Warszawie, w którym Artur Ł. (bezrobotny, absolwent liceum dla dorosłych) mieszka ze swoim bratem i rodzicami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

chech
 • chech
 • 18.07.2012 14:45

Wiara czyni cuda, ten gość był zdrowy - później uwierzył i stał się cud gość zwariował chce zabijać. Ach te wartości religijne!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 16.07.2012 23:33

Bliżej temu młodemu człowiekowi do Szpitala niż do teroryzmu...ŻAL biedaka!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
 • stary
 • 16.07.2012 21:56

Dawniej była metoda naganiania rozumu z d..y do głowy.Oj przydałaby się i teraz na niedoszłych "terrorystów" i debili wypisujących brednie potwierdzające, że rozumu w głowie raczej nie ma, jeżeli już jest to poniżej pleców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 16.07.2012 21:08

Stefka Niesiołowskiego , złapali na szczęście i w kaftanie bezpieczenstwa, zawieżli do Tworek! No to jednego głupka mamy z głowy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek pompka
 • antek pompka
 • 16.07.2012 16:51

Przeszukać mieszkanie Stefka Niesiołowskiego ,on mógł współpracować z tym dzihadystą to do niego podobne!

Stefka ostatnio widziano go w Katowicach; obrobił taksówkarza i uciekł!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 16.07.2012 16:46

sejm to banda darmozjadów ,życzę im żeby trafił w nich wielki meteoryt a drugi w Izrael i 'hamerykę',nie jestem za islamem bo religia to głupota ,jestem za wolnością słowa mam nadzieję że Iran da łupnia żydom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.