Facebook Google+ Twitter

Polski Eurodeputowany przeciwny uprawy genetycznie modyfikowanych roślin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 14:43

Polski Eurodeputowany Czesław Siekierski z frakcji chadeckiej apeluje o wycofanie zezwolenia na uprawę w Unii genetycznie modyfikowanego gatunku ziemniaków. Poseł wysłał w tej sprawie list do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso.

Decyzja nowo powołanego komisarza do spraw zdrowia Johna Dalli o liberalizacji przepisów dotyczących roślin modyfikowanych genetycznie budzi według Siekierskiego wiele kontrowersji. Poseł przypomina, że przed trzema laty Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejska Agencja Medyczna negatywnie oceniły zezwolenie na uprawę ziemniaka o nazwie Amflora. Istnieje niebezpieczeństwo wynikające z obecności w nowej odmianie genów, które mogą powodować odporność na antybiotyki.

Poseł nie stara się roztrzygać czy te produkty są bezpieczne czy nie, lecz kwestionuje sposób podejmowania decyzji i zignorowanie opinii ogromniej większości społeczeństwa. Przypomina, że Unia Europejska i jej urzędnicy mają służyć dobru obywateli. Ostatnia decyzja Komisarza Dalli, jego zdaniem jest zaprzeczeniem tej idee i podważa zasady demokracji. Przewodniczący komisji ma cztery tygodnie na odpowiedź.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.