Facebook Google+ Twitter

Polski Express (nie)przyjazny studentom

Od niedawna posiadam kartę studencką Euro<26. Bardzo przydaje się ona w podróżach za granicą, dając wiele zniżek. Ale, niestety, w Polsce nie przez wszystkich jest uznawana...

Lotnisko Okęcie // fot.P.DrzewieckiWracając z Okęcia, postanowiłem - po raz pierwszy zresztą - skorzystać z usług Polskiego Expressu. Wsiadając do autobusu poprosiłem kierowcę o bilet studencki i jako dowód na prawo do skorzystania ze zniżki pokazałem kartę Euro<26. Usłyszałem, że rabatu nie mogę otrzymać, gdyż PE nie uznaje tych kart, tylko zwykłe polskie legitymacje. Pech chciał, że taką zostawiłem w domu, bo była mi niepotrzebna w podróży poza Polską.


Powiedziałem kierowcy, że moja karta Euro<26 ma status STUDENT i jest na niej wyraźnie napisane, że jestem studentem państwowej uczelni. Karty tej nie dostałbym, gdybym nie był żakiem. Niestety, moje tłumaczenia na nic się zdały i chcąc wrócić do domu, musiałem zapłacić dwa razy więcej za bilet.

Próby wyjaśnienia sprawy

Po powrocie do domu, postanowiłem skontaktować się z Polskim Expressem i wyjaśnić sprawęLotnisko Okęcie // fot.P.Drzewiecki. Niestety, nie było to takie łatwe, bo strona internetowa tej firmy zniknęła z sieci, a telefony są nieaktualne (o problemach tej firmy swego czasu pisały media). Udałem się do filii PE w Łodzi. Usłyszałem, że karty Euro<26 są niehonorowane, tylko legitymacje studenckie i ewentualnie karty ISIC. A w czym w takim razie ISIC różni się od Euro<26, skoro to są dwie równorzędne karty dla studentów? Na to pytanie nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć.

Zbywanie klientów

Zdobyłem telefon do warszawskiej centrali Polskiego Expressu, ale i tam nikt kompetentny nie potrafił mi wyjaśnić dlaczego karta Euro<26 jest nieuznawana. Próbowałem kontaktować się z panią prezes, ale dziwnym zbiegiem okoliczności, gdy dzwoniłem przez kilka dni o różnych porach dnia, jej sekretarz odpowiadał mi: - Pani prezes wyszła w sprawach służbowych. Pozostawiłem swój numer telefonu i dostałem obietnicę sekretarza, że pani prezes osobiście się ze mną skontaktuje. Minęły już trzy tygodnie i jakoś telefon milczy... Dziwi mnie to. Skoro pani prezes tak bardzo zależy na dobrym wizerunku firmy, to dlaczego nie potrafi skontaktować się i wyjaśnić sprawy. Być może nie ma argumentów?

Europejska, ale nie polska karta Euro

A jeśli przyjechaliby do Polski studenci z zagranicy, to na jakiej podstawie uzyskaliby należące się im zniżki, skoro nie posiadają polskiej legitymacji? Czy w stosunku do nich Polski Express też nie jest przyjaźnie nastawiony i nie zależy im na nich? Z tego co udało mi się ustalić, to oprócz PE, kłopoty z uznawaniem kart studenckich mają też Polskie Koleje Państwowe.

Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Napiszcie, bo ja nie zamierzam zostawić tego bez echa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dokladnie, dlaczego mieli Ci udzielic ulgi na podstawie jakiejs tam karty zniżkowej, skoro nie jest to dokument w świetle ustawy, ktory Cie do niej upowaznia, proste.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.04.2007 13:40

Karta Euro26 jest kartą zniżkową - nie potwierdza statusu studenta tj. ISIC. Nie powinieneś się dziwić, że nie chcieli jej zaakceptować :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe przedstawienie tematu przetestowanego na własnej skórze.

Za to zdjęcia delikatnie mówiąc nie pasują do tego materiału.... :/ Bardziej na miejscu byłby jakiś autobus...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i niech się zamkną, a na ich miejsce wskoczy jakiś nowy przewoźnik, który będzie dobrze dbał o pasażerów, a nie tylko liczył na kasę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PE chyli się ku zamknięciu... Tak słyszałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą SMS zapewniał mnie (na Forum), że inne kraje podobnie funkcjonują. A ja jednak twierdzę, że Polska to jednak durniejszych ma urzędników niż porządne kraje na poziomie zachodnioeuropejskim. Nie tylko urzędników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PKP miało problem z moja legitymacja:/ bo ja nie mam takiej "ksiazeczki" ale karte, wyglada jak dowod ale jest zielona i ma naklejany hologram z data "waznosci"...i pierwszy raz jechalam pkp to musialam im tlumaczyc skad to czemu itd... nie dziwie sie ze robia u nas problem z kartami EURO...:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

PKP uznaje tylko dotacje wpłacane im w Euro ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.