Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22345 miejsce

Polski Fiat 126p z klocków LEGO. Jedyny taki

Z okazji 40-lecia wyprodukowania pierwszego polskiego Fiata 126p, zbudowałem jego miniaturkę z klocków LEGO. Jeśli zdobędzie 10 tysięcy głosów, będzie miał szansę trafić do oficjalnej produkcji LEGO.

Fiat 126p z klocków LEGO! / Fot. Mateusz WawrowskiW tym roku mija 40-lecie wyprodukowania pierwszego polskiego Fiata 126p. Polska wersja licencyjna produkowana była przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych "Polmo" Bielsko-Biała w Bielsku-Białej oraz w Tychach. Przez wiele lat był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach. Do 22 września 2000 roku, w Polsce wyprodukowano łącznie 3 318 674 sztuk Fiatów 126.

 / Fot. Mateusz WawrowskiKilkanaście dni temu pomyślałem sobie, że fajnie byłoby mieć swojego Fiata 126p, ale z klocków LEGO. Od razu przystąpiłem do działania i stworzyłem jego projekt, który był często poprawiany. Dopiero w czwartek 19 września udało mi się go zbudować z dostępnych w sklepach klocków LEGO. Budowa nie trwała długo, Maluch składa się tylko z 62 elementów LEGO. Powstał w skali Minifig, czyli do niego spokojnie zmieści się figurka LEGO. Ma ponad siedem centymetrów długości i prawie 5 cm szerokości.
Chociaż jest taki malutki to został wyposażony w przednie i tylne światła, kierunkowskazy i lusterka. A co najważniejsze - otwierają się w nim drzwi, z obydwu stron.

Zagłosuj na polskiego Fiata! / Fot. Mateusz WawrowskiZachęcam do głosowania na Fiata 126p. Jeżeli zdobędzie 10 tysięcy głosów, będzie miał szansę trafić do oficjalnej produkcji LEGO. Głosować można na stronie: lego.cuusoo.com/ideas/view/47403

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Panie Piotrze za głos oddany na Maluszka. Pani Elżbieto, bardzo się cieszę, że moje pasja się podoba. Połączyłem to co lubię najbardziej, czyli motoryzację i klocki LEGO. Budowanie sprawia mi radość, z każdej swojej pracy jestem zadowolony :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maluch to maluch :)
Jestem pod wrażeniem Pana pasji . Serdecznie pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń

To głosujemy Mateuszu, powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.