Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23702 miejsce

Polski film familijny, „Gabriel", nagrodzony w Indiach

Na festiwalu filmów dla dzieci w Lucknow, "Gabriel" Mikołaja Haremskiego zwyciężył w kategorii Najlepszy Film. Festiwal CMS od lat jest okazją do prezentacji filmów dla dzieci z całego świata.

 / Fot. Materiały prasoweTo nie pierwsza nagroda dla filmu Haremskeiego. Wcześniej otrzymał już Nagrodę Publiczności na festiwalu Green Bay w USA, cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu (Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor, Najlepszy Film Fabularny) oraz Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech.

„Gabriel“ to typowy przykład popularnego w Polsce kina familijnego, który opowiada historię 12-latka Tomka, wychowywanego przez dziadków. Chłopiec tęskni jednak za ojcem i pewnego razu decyduje się ruszyć na jego poszukiwania. Oczywiście, taka wyprawa, rodzi różne niebezpieczne sytuacje. Tomek ma jednak przyjaciela, Gabriela, który nad nim czuwa...

Główne role zagrali w filmie: Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski oraz Cezary Kosiński, Przemysław Bluszcz, Sławomir Orzechowski i Tomasz Sapryk.

„W tym filmie mamy chłopca odrzuconego, wychowywanego przez dziadków, potem coś w rodzaju komedii łotrzykowskiej połączonej z filmem akcji i drogi, a na końcu robi się z tego trochę wyciskacz łez” - opowiadał w Polskim Radiu reżyser filmu "Gabriel". Jadwiga Wendorff, producentka filmu, w tym samym programie odpowiadała na pytania, dlaczego mimo takiej popularności, filmy familijne powstają w Polsce coraz rzadziej, będąc głównie zastępowanymi przez filmy animowane. „Przygotowanie tego typu produkcji jest bardzo trudne. Od momentu przeczytania scenariusza do momentu powstania filmu "Gabriel" upłynęło sześć lat. Rzadko który producent jest w stanie czekać tak długo" - wyjaśnia Wendorff.

Festiwal CMS to odbywający się co roku w Lucknow tygodniowy przegląd filmów dla dzieci z całego świata, który ma na celu promowanie kina, stawiającego na wartości takie jak przyjaźń i wzajemna pomoc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Młodziutki Jan Rotowski, jest uroczy.
... w Chemnitz na Festiwalu Filmowym Schlingel młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury dla filmu "Gabriel"...http://film.onet.pl/wiadomosci/gabriel-nagrodzony-na-festiwalu-schlingel/bxy8r
Gra również w serialu (coraz bardziej głupawym) "Na Wspólnej".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.