Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20733 miejsce

Polski film nagrodzony na Valletta Film Festival

"Zjednoczone Stany Miłości" Tomasza Wasilewskiego reprezentowały polską kinematografię na II Festiwalu Filmowym w stolicy Malty, La Valletta.

Dorota Kolak w filmie Zjednoczone Stany Miłości. / Fot. materiał prasowyOrganizowany dopiero po raz drugi festiwal filmowy zakończył się w sobotę, 11 czerwca 2016 roku (trwał dziewięć dni). W konkursie prezentowane były zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne. Triumfował obraz zatytułowany "The Yard" w reżyserii Månsa Månssona; nagrodzony został również autor zdjęć do tego filmu Ita Zbroniec - Zajt. Za najlepszy scenariusz uznano ten napisany przez Carla Gerbera i Anne Zohre Berrached, która również wyreżyserowała film "24 weeks". Za najlepszego aktora uznano Sorena Mailinga, odtwórcę głównej roli w duńskim filmie "Parents". Hiszpański film "Walls" wygrał w konkursie filmów dokumentalnych.

Scena z filmu Zjednoczone Stany Miłości. / Fot. materiał prasowyPodczas festiwalu filmowego w stolicy Malty wyświetlano także polsko - szwedzki film "Zjednoczone Stany Miłości" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, który został uznany za najlepszego reżysera imprezy. Natomiast grająca w tym obrazie rolę Renaty Dorota Kolak otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. To kolejna, po Moskwie i Berlinie, nagroda międzynarodowa dla tego filmu. Jego polską premierę zaplanowano na 29 lipca br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.