Facebook Google+ Twitter

Polski film nominowany do nagrody Emmy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-05 21:20

Film "Siedem bram Jerozolimy" - stanowiący połączenie koncertu Krzysztofa Pendereckiego z animacjami Tomasza Bagińskiego - otrzymał nominację do prestiżowej nagrody przemysłu telewizyjnego, Emmy. Film wyprodukował program 2 TVP.

W tegorocznej 37. edycji najważniejszych światowych nagród przemysłu telewizyjnego - Emmy International 2009 wśród nominowanych w tej kategorii programów znalazły się produkcje z Brazylii, Japonii i Wielkiej Brytanii.

We wszystkich dziesięciu kategoriach, obejmujących komedie, filmy dla dzieci, dokument, seriale, filmy TV i inne formy twórczości telewizyjnej, nominowano łącznie czterdzieści programów z całego świata.

Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie Nagród Emmy odbędzie się 23 listopada w Nowym Jorku. Poinformowali o tym przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej na konferencji prasowej w Cannes.

"Siedem bram Jerozolimy" to nowatorskie widowisko, łączące muzykę i animację komputerową. Utwór przeznaczony jest na pięć głosów solowych, recytatora, trzy chóry mieszane oraz orkiestrę. Powstał w 1996 roku z okazji obchodów trzech tysięcy lat istnienia Jerozolimy, świętego miasta wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. To monumentalne dzieło, pod względem muzycznym jest syntezą trzech religii, a w warstwie symbolicznej - nadzieją na bezkonfliktowy świat.

Prapremiera dzieła odbyła się 9 stycznia 1997 roku w Jerozolimie. Nominowany film "Siedem bram Jerozolimy" stanowi zapis galowego koncertu z okazji 75. urodzin kompozytora - Krzysztofa Pendereckiego, który się odbył 23 listopada 2008 roku w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
Więcej na stronie informacji: www.iemmys.tv.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.