Facebook Google+ Twitter

Polski film ''Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha na festiwalu Sundance

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-03 17:13

Film Jacka Borcucha ''Wszystko, co kocham" został zakwalifikowany do konkursu głównego Festiwalu w Sundance. To sukces twórców filmu i naszej kinematografii.

Twórcą Sundance Film Festiwal jest Robert Redford oraz jego fundacja Sundance Institute. Organizowany od 1985 roku festiwal zaliczany jest do najważniejszych imprez filmowych na świecie - obok festiwali w Cannes, Wenecji i Berlinie oraz gali oskarowej.

Polski film ''Wszystko, co kocham" będzie walczył o Grand Jury Prize. Starania o tę prestiżową nagrodę były kluczowym elementem kariery twórców takich, jak Jim Jarmusch, Quentin Tarantino, Robert Rodriguez czy bracia Coen.

''Wszystko, co kocham" wejdzie na ekrany polskich kin 15 stycznia. To opowieść o grupie przyjaciół, którzy wkraczają w dorosłość w przełomowym dla Polski czasie zrywu solidarnościowego i stanu wojennego. Dla tych młodych ludzi muzyka była furtką do wolności.

Grają: Mateusz Kościukiewicz, Jakub Gierszał, Mateusz Banasiuk, Igor Obłoza oraz Olga Frycz. Towarzyszą im uznane gwiazdy: Andrzej Chyra , Katarzyna Herman. Muzykę, która w filmie staje się manifestem wolności i młodości skomponował Daniel Bloom (''Tulipany"). Autorem scenariusza i reżyserem jest Jacek Boruch.

Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czyli wyróżnieniem dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.