Facebook Google+ Twitter

Polski finał World Cyber Games w Warszawie!

6 października w Multikinie w Złotych Tarsach w Warszawie odbędzie się polski finał World Cyber Games. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas światowego finału w Chinach.

 / Fot. PlakatJuż w tę sobotę w Multikinie w Złotych Tarasach odbędzie się, jak co roku, polski finał World Cyber Games. W tym roku zawodnicy zagrają w znane prawie wszystkim gry, takie jak: FIFA 2012, StarCraft II, Warcraft III i World Of Tanks. Sponsorem turnieju jest firma Samsung.

Eliminacje do rozgrywek krajowych zakończyły się w poprzednią niedzielę. Spośród około 1100 chętnych wybrano tylko 40 najlepszych graczy, którzy zagrają właśnie w sobotę. Wydawałoby się, że impreza ze względu na tematykę przyciąga same młode osoby. Jednak jak się okazuje, nie tylko.

- Jeżeli chodzi o przedział wiekowy graczy na polskim finale WCG 2012, to wynosi on od 14 do 37 lat. Średnia uczestników to 24 lata i to ta okolica wieku dominuje właśnie wśród tegorocznych zawodników - informuje W24 Grzegorz Stańczuk, młodszy konsultant HAVAS PR Warsaw. - Jak co roku, turniej cieszy się bardzo dużą popularnością. Świadczy o tym fakt, iż w samych eliminacjach on-line wzięło udział ponad 1100 osób z całej Polski. Podczas samego turnieju również spodziewamy się rzeszy fanów e-sportu, kibicujących najlepszym graczom w Polsce - dodaje.

Na widzów polskiego finału World Cyber Games czekają dodatkowe atrakcje. Przewidywane są konkursy z nagrodami, wygraną będzie sprzęt do gry ufundowany przez Samsung Electronics Polska. Poza tym umilać czas będzie występ dj'a i pokaz z yoyo. Imprezę poprowadzą Marin Prokop i Maciej Sawicki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.