Facebook Google+ Twitter

Polski geolog: Szczury zastąpią ludzi. Staną się królami Ziemi

Polski geolog prof. Jana Zalasiewicz stwierdził, że w przyszłości szczury zajmą miejsce człowieka. Gryzonie znakomicie przystosowują się do każdych warunków, więc gdyby doszło do zagłady, na pewno by nie zginęły.

 / Fot. Losch [Attribution], via Wikimedia CommonsProf. Jan Zalasiewicz z Uniwersytetu w Leicester twierdzi, że masowe wymieranie gatunków jest cykliczne i że nie ominie nawet człowieka. Być może dojdzie do tego na skutek katastrofy naturalnej, a może poprzez działalność człowieka (np. broń atomową). Geolog przewiduje, że jeśli dojdzie do zagłady Ziemi i ludzkość wyginie, jej miejsce zajmą... szczury. To te gryzonie według niego będą rządzić światem - czytamy w rp.pl

Dlaczego właśnie szczury? Dlatego że nie da się ich wytępić i świetnie przystosowują się do nowych warunków. "W trakcie ewolucji dojdzie u nich do różnych adaptacji, mogą rosnąć albo maleć, w zależności od warunków środowiskowych i presji selekcyjnej. Pojawią się szczury grube, smukłe, ociężałe, ruchliwe, krwiożercze, wodne, przy tym lista bynajmniej się nie kończy" - powiedział.

Według profesora szczury mogą nawet ważyć do... 80 kg. Będą jednak potrzebowały od 3 do 10 milionów lat, żeby wspiąć się na szczyt ewolucji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.