Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9217 miejsce

Polski hip-hop zdycha - wywiad z Lilu

Pochodząca z Łodzi, jedna z nielicznych polskich artystek hip-hopowych, znana przede wszystkim z utworów "Kocham, kocham, kocham" i "Kobiety", zgodziła się ze mną porozmawiać i odpowiedzieć na kilka pytań. Oto co miała do powiedzenia.

 / Fot. LiluLilu, a właściwie Aleksandra Agaciak jest jedną z niewielu polskich artystek, tworzącą muzykę wyznaczoną przez standardy hip-hopowe. Rytm, dźwięk, twarde bębny, ciepło kobiecego wokalu i dopracowane w każdym szczególe teksty, bawiące się czasem rytmiką, a czasem melodią to jej cechy rozpoznawcze.

Jej muzyka powstawała od ok. 1997 roku. Bazowała na standardach wyznaczanych przez kulturę hip-hop, a następnie dojrzewając wraz z autorką, ewoluowała aż do momentu, w którym trudno było ją przyporządkować do jakiegokolwiek nurtu. Pozytywne wibracje, które znajdziemy w świetnie skonstruowanych tekstach, pełne są refleksji na temat otaczającej nas rzeczywistości. Domieszka żywego grania, doskonali muzycy, kompozytorzy oraz przedstawiciele wyższej półki popularnego obecnie nurtu, sprawiają, że Lilu tworzy rap dla koneserów.

Jak zaczęło się Twoje zainteresowanie hip-hopem?
- Zawsze, kiedy ktoś pyta mnie o przeszłość to zdaję sobie sprawę, że coraz mniej ją pamiętam. Ponoć tak mają ludzie, których życie jest intensywne i interesujące. Jak przez mgłę pamiętam jakieś walkmany, kasety, kumpli, nagrania na magnetofonach dwukasetowych... Ale żadnych interesujących fajnych anegdot z tego okresu nie jestem w stanie opowiedzieć.

To znaczy, że hip-hop w zasadzie towarzyszył Ci od początku kształtowania się Twojego muzycznego gustu?
- Nieee, to już okolice nastoletniości. Od początku (czyli od szóstego roku życia) towarzyszyły mi piosenki na flet prosty, potem Tanita Tikaram, Dire Straits i Stachura, a potem klasyka na skrzypcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.