Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30680 miejsce

Polski i chiński biznes "spotkają" się w Londynie

7 grudnia na stadionie Arsenalu w Londynie odbędzie się konferencja o możliwościach biznesowych w Polsce, pt. “Going Global – business oportunities in Poland”. Gośćmi będą m.in. Kazimierz Marcinkiewicz oraz chińscy i angielscy biznesmeni.

Konferencja będzie w całości poświęcona tematyce inwestowania w Polsce. Jej celem jest przybliżenie Polski i zachęcenie do naszego kraju potencjalnych inwestorów. Na konferencji zostaną wyjaśnione m.in. mechanizmy zakładania spółek w Polsce, będą przedstawione porady dotyczące promocji towarów i usług, a także przeprowadzania rekrutacji. Ponadto, będzie mowa o możliwościach skorzystania z funduszy UE, Specjalnych Stref Ekonomicznych i Parków Technologicznych.

Nie zabraknie też części poświęconej mistrzostwom Europy w piłce nożnej w roku 2012 i związanych z tym wydarzeniem możliwościach inwestycyjnych. Inwestowaniem w budowę polskich dróg i stadionów bardzo zainteresowani są Chińczycy.

– Konferencję organizujemy głównie z myślą o chińskim biznesie, który chce inwestować w Polsce. Po wyborach w Polsce poprawił się klimat dla współpracy z Chinami. Być może kolejna tego typu konferencja odbędzie się już w Warszawie, na razie jednak w związku z ograniczeniami wizowymi, gości zapraszamy do Londynu. Zapraszamy również polskie firmy, które chcą nawiązać ciekawe kontakty. Goście będą z najwyższej półki – mówi Liz Walker, właścicielka Great Events, firmy organizującej konferencję.

Konferencję swoją obecnością zaszczycą Barbara Tuge-Erecińska ambasador RP w Londynie i Kazimierz Marcinkiewicz - były premier, który jest obecnie dyrektorem Europejskiego Banku Rekonstrukcji i Rozwoju oraz różni ministrowie polskiego rządu. Będzie można także spotkać oraz porozmawiać z brytyjskimi, irlandzkimi oraz chińskimi biznesmenami.

Wśród prelegentów będzie m.in. Janping Zhao wiceprezes China Development Bank. Dzięki kredytowi z tego banku na polskim rynku zaistniał m.in. Play Mobile. Czwarty operator telefonii komórkowej działa również dzięki najnowocześniejszej technologii, którą dostarczył lider rozwiązań telekomunikacyjnych, chiński Huawei. Główny strateg tej firmy, dr Xuan również wystąpi na konferencji.

– Bilans handlowy z Chinami w tym roku wzrósł o 80 proc., głównie jednak za sprawą importu z Państwa Środka. Tymczasem w bardzo małym stopniu wykorzystany jest potencjał inwestowania Chin w Polsce, a także polskiego eksportu do Chin. Oni mają ogromne rezerwy walutowe oraz tanią i doświadczoną siłę roboczą. Tego typu konferencje pozwalają nawiązać kontakty, które przerodzą się w kontrakty. Zyska polska gospodarka – komentuje Michał Łebkowski, prezes BigChina.pl, jednego ze współorganizatorów konferencji.

Do udziału w konferencji mogą się jeszcze zgłaszać polskie firmy. W Polsce zapisy przyjmuje serwis dla importerów z Chin, BigChina.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.