Facebook Google+ Twitter

Polski impas. Garść refleksji przed wyborami paralementarnymi

Każdy dzień przybliża nas coraz bardziej do wyborów parlamentarnych. Każdy odpowiedzialny obywatel idąc za głosem swojego sumienia i swoich przekonań, zaczyna więc zastanawiać się nad opcjami politycznymi, pomiędzy którymi jesienią przyjdzie nam wybierać.

Jest to wbrew pozorom ciężki wybór, gdyż można popełnić błąd i później tego żałować. Muszę się przyznać, że swojego czasu głosowałem w wyborach prezydenckich na kandydata partii PiS, a teraz żałuję swojego wyboru. Jeśli byłoby to możliwe to poprosiłbym Państwową Komisję Wyborczą, żeby oddała mi czy też unieważniła mój głos.

A więc, na kogo zagłosować? Jaką opcję polityczną wybrać?

Z jednej strony mamy partię rządzącą - Platformę Obywatelską. Rządy tej partii w Polsce trwają już cztery lata, ale czy można byłoby mnie posądzić o kłamstwo, czy pomówienie jeśli stwierdziłbym, że ta partia nie dotrzymała swoich wyborczych obietnic? Jaki jest bilans czteroletnich rządów PO?

W sferze polityki zagranicznej sukcesów trudno się doszukać, klęski natomiast są bardzo widoczne: brak strategii dla polskiej prezydencji UE, brak konkretnego przełomu, czy też znaczących postępów w stosunkach polsko-rosyjskich, kompletne zaniedbanie stosunków z naszymi wschodnimi sąsiadami - Ukrainą, Gruzją, całkowity brak skuteczności wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki. Również stosunki polsko-amerykańskie pozostawiają od czterech lat wiele do życzenia. Owszem, rząd Platformy Obywatelskiej osiągnął jeden znaczący sukces w polityce zagranicznej. Sprawił, że Polska i jej przedstawiciele stali się przewidywalni dla swoich partnerów z UE, czy z innych części świata. Faktycznie, bardzo łatwo przewidzieć, co Polska zrobi w konkretnych europejskich, czy też międzynarodowych zagadnieniach, bo od czterech lat trudno zauważyć i wymienić skuteczną inicjatywę polskiego rządu w tematyce międzynarodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 06.04.2011 17:04

Tak sobie czytam ten artykuł i myślę ,co autor chce nam przekazać i co ? Ostatnia strona wyjaśnia wszystko - tekst propagandowy PjN-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.