Facebook Google+ Twitter

Polski industrial w pigułce

Trzy grupy skupione wokół wydawnictwa WAT doczekały się wyjątkowego wydawnictwa, które prezentuje narodziny polskiej muzyki industrialnej.

 / Fot. Materiały prasowe/Requiem RecordsAlbum, jaki wydała właśnie się wytwórnia Requiem Records, to 60-stronicowe wydawnictwo poświęcone formacjom Np. WAT, Marchlevski oraz 27–29. Bandy to połączone ze sobą personalnie projekty, wywodzące się z Włocławka i skupiające się na muzyce industrialnej i postindustrialnej.

Pierwszy z projektów Np. WAT powstał w latach 80. i działał jako grupa o charakterze akcjonistycznym i performance. Swoje pieczołowicie przygotywane tygodniami występy dawali między innymi na kilku festiwalach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Alternatywnej Marchewka w Warszawie oraz II Festiwalu Działań Artystycznych w Poznaniu. Ściśle powiązanym z formacją projektem był plastyczno-muzyczny duet 27–29, którego prace wykorzystywane były przy występach Np. WAT.

Trzecim artystą, z jakim zapoznać się będą mogli nabywcy wydawnictwa proponowanego przez Requiem Records, będzie formacja Marchlevski. Najpierw działająca jako trio, nastepnie duet, formacja krążyła wokół niekonwecjonalnych metod tworzenia muzyki, wykorzystując przy tym przesterowane i ekstermalnie nagłośnione instrumenty oraz monotonną sekcją rytmiczną, które udokumetowane zostały wiele lat później na kasecie Parasitism. Wybrane przez wytwórnie utwory pochodzą z jedynego studyjnego, półprofesjonalnego nagrania oraz z domowej sesji demówki Massmurder. To właśnie na gruzach projektu Marchlevski narodził się warszawski band Kinsky powstały na początku lat 90.

Więcej o wydawnictwie czytaj tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.