Facebook Google+ Twitter

Polski inżynier porwany w Pakistanie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-28 11:29

Dziś około 6 rano w dystrykcie Attok ok. 90 km na zachód od Islamabadu uzbrojeni napastnicy uprowadzili polskiego inżyniera. Polak pracował dla oddziału Geofizyki Kraków. W trakcie porwania doszło do strzelaniny. Dwaj pakistańscy ochroniarze i kierowca nie żyją, żaden pracowników polskiego oddziału nie został ranny.

Jak powiedział Piotr Paszkowski, rzecznik MSZ pakistański resort spraw zagranicznych zapewnia, że policja w czterech prowincjach poszukuje porywaczy i zakładnika.

Do zdarzenia doszło w wiosce Pind Sultani. Porywacze odjechali nie zabierając ze sobą samochodu należącego do firmy naftowej, dla której pracuje Polak.

Porwany jest pracownikiem firmy naftowej Geofizyka Kraków Limited, która bada zasoby naturalne w Basal. Piotr Paszkowski powiedział, że miejsce, w którym doszło do porwania nie należy do szczególnie niebezpiecznych.

Na razie nikt nie przyznał się do zorganizowania porwania.

W dystrykcie Attok działa wiele zagranicznych firm naftowych i gazowych. Korzystają nie tylko z ochrony lokalnej policji, ale także z własnej, prywatnej ochrony.

W ostatnim czasie w Pakistanie nasiliły się ataki organizowane przez rebeliantów, a pracownicy zagranicznych firm oraz dyplomaci czują się coraz bardziej zagrożeni. W zeszłym tygodniu zamachowiec-samobójca zdetonował ciężarówkę z materiałami wybuchowymi przed wejściem do hotelu Marriott w Islamabadzie. Zginęły 53 osoby, w tym ambasador Czech.

Zobacz także:

Ambasada nie potwierdza znalezienia ciała Polaka
Zobacz, gdzie porwano Polaka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.